De gode gamle dage på kollegiet

to unge piger doggyDer var ingen tvivl i mit hoved: Anne havde klart den bedste bagdel, men jeg var stadig lammet af udviklingen i hendes leg…

Forfatter: Læsehæsten

Det var et irriterende dilemma at skulle vælge imellem de to, men til sidst blev mit valg afgjort af fornuft og modent ræsonnement. Hvis altså man kan tale om modenhed, når man er i midt-tyverne og skal vælge mellem to fester. Vent – tag nu ikke fejl. Det giver faktisk mening, hvis man tænker tilstrækkeligt over det. Synes jeg da. Bedøm selv.

For efterhånden halvanden årti siden startede jeg på universitetet, hvor jeg traditionen tro skulle igennem den notoriske ”rus-uge”, inden jeg for alvor kunne påbegynde studierne. Nu skal det naturligvis siges, at jeg ikke har undersøgt, om traditionerne for rus-ugen er éns overalt i landet eller fra studieretning til studieretning, men baseret på, hvad jeg kan stykke sammen af erindringsstumperne fra min nærmest konstante brandert, samt mine overordnede ungdomståger, så mindede det, som jeg oplevede, meget om, hvad jeg har hørt andre universitetsstuderende berette om.

Ikke desto mindre så bød min rus-uge på en halv uges touren rundt på campus, en masse introduktion til dos and don’ts, samt forfærdelig mange lunkne Ceres Top, alt sammen foranlediget og på kaotisk vis superviseret af tutorstaben for de kemiske studieretninger. Eller, det vil sige, onsdag og torsdag indeholdte en masse gode råd og praktisk information om dét at være nystartet studerende på universitetet, mens fredag blot var én lang pubcrawl, der bl.a. bød på nøgen body-bowling i universitetsparken, Gl. Dansk og endnu flere halvvarme bajere.
Historien fortsætter under reklamen

For at det ikke skal være løgn, så kulminerede rus-ugen med en gallafest fredag aften, hvor vi alle skulle møde frem i vores stiveste puds, spise spaghetti og kødsauce af paptallerkner i en dunkel kantine og danse moderne til tidens toner. På alle måder pissefedt, når man er ved at blive rystet sammen med resten af slænget. Hvis ikke det var fordi, at der samme aften også skulle afholdes kollegiefest. Lige præcis – nu kommer vi til problemet.

Da jeg flyttede hjemmefra for at læse, boede jeg på et lille kollegie, hvor langt de fleste af beboerne var unge, festlige og drikfældige, og det var slet og ret en fantastisk tid for mig. I hvert fald indtil, at jeg blev så kedelig og seriøs med mine studier, at jeg i min vurdering af kollegiet og dets beboer vekslede ordet ”festlige” ud med bl.a. ”støjende” og ”hensynsløse”, hvorefter der ikke gik lang tid, før jeg flyttede i min egen lejlighed og væk fra larmen og de konstante fester, men det er en anden og kedeligere historie.

Min tid på kollegiet var som nævnt helt fantastisk, og kollegiefesterne var det bedste. Dén blok, som jeg boede i, var ganske vist gammel, forfalden og noget nær ubeboelig, men vi overlevede på sammenhold, fællesskab og ikke mindst iskolde Harboe Guld fra den nærliggende Netto. Vi så film sammen, spillede spil (analoge såvel som elektroniske), tog på ture sammen, spillede fodbold i parken og meget mere. Og ja, som man nok kan forvente, så blev der også røget en skrækkelig masse tjald, jammet på akustisk guitar og sunget fællessange, så selv de største hippietosser ville bede os om at tage os sammen.

Så det var med andre ord en regulær katastrofe, hvis man ikke var i stand til at deltage, når nogen af de slatne medlemmer af kollegierådet endelig fik taget sig sammen til at arrangere en kollegiefest. Mange af mine bedste minder fra min ungdom efter, at jeg flyttede hjemmefra, stammede fra disse fester, og jeg vurderer, at mindst lige så mange fede oplevelser er ædt op grundet hjernedød druk og bortgået hjerneceller.

Der var bare lige dét, at jeg stod på tærsklen til næste kapitel – ja, måske det første og vigtigste kapitel – af mit voksenliv, der ville definere min videre retning, min karriere og muligvis lægge grundstenen for min succes med tilværelsen. Det var i hvert fald de storladne ord, jeg anvendte overfor mig selv for at understrege vigtigheden af, at jeg valgte gallafesten på universitetet frem for festen hjemme på kollegiet.

Netop fordi, at det var min klare opfattelse, at det var vigtigt at få en god start på universitetsforløbet, at blive rystet godt sammen med de andre nye studerende, og fordi det var en del af min langsigtede fremtid, besluttede jeg mig for at nedprioritere kollegiefesten.

Det bedste man kunne sige om gallafesten var, at jeg blev fuld for meget få penge.

Man kunne have sagt sig selv, at efter tre dages indtag af middelmådig Ceres-bryg, samt at man skulle suge og processere mindst lige så meget ny info og indtryk, så er der ikke meget saft tilbage på brændstoftanken sådan en fredag aften. Størstedelen af deltagerne holdt af denne grund igen med at drikke, og ud af resten af forsamlingen var halvdelen tutorer, der blot festede igennem i tankeløs løssluppenhed.

Jeg gik tidligt med min gode samvittighed i behold, men ærgrede mig inderst inde over, at være gået glip af kollegiefesten. Som ventet så var festen næsten allerede døet ud, da jeg nåede hjem, og jeg kunne ikke mønstre hverken lyst eller overskud til at tage med de andre i byen. Af dem, der blev tilbage, var det kun Anne, der ikke gik hjem eller ind på sit værelse.

Anne var én af de nyeste beboere i blokken og havde allerede etableret sig som en markant personlighed i fællesskabet. Hun var kun sytten, men på trods af sin unge alder viste hun ikke særlig mange tegn på at være hverken genert eller tilbageholdende, selvom mange af os andre var noget ældre end hende.

Om det havde været hendes eget ønske eller ej, så havde hun i hvert haft travlt med at flytte hjemmefra og var startet på en eller anden håndværksuddannelse, som jeg ved Gud ikke kan huske hvad var. Den dag i dag arbejder hun vist inden for ældrepleje, så det var næppe en uddannelse, som hun kom til at bruge til så meget. Det er dog ikke vigtigt for denne historie.

Jeg havde sat mig tungt i en sofa i kollegieblokkens opholdsstue, hvor festen blev afholdt, og snakkede en smule med nogle af mine opstemte og fordrukne naboer, mens de gjorde sig klar til at tage i byen. Anne overfaldt mig på det nærmeste med en flaske Blå Gajol eller noget andet lakridsagtigt stads og forsøgte desperat at holde gang i den døende og affolkede fest. Solidarisk slugte jeg et par shots sammen med hende og vinkede farvel til de sidste gæster, der var på vej i byen.

”Hør, Anne, hvorfor tog du ikke i byen med de andre?”

Med en lidt træt og fuld attitude lagde hun armen om min skulder og sukkede ærgerligt.

”Altså, det ville jeg også gerne, men jeg har lovet ikke at gå fra min veninde. Hun ligger inde og boller med Anders på hans værelse…”

Anne gryntede lidt irriteret, og lidt af den festlige stemning sivede ud af hende. Jeg smilede til hende, lagde ligeledes min arm om hendes skulder og gav hende et opmuntrende klem.

”Du er sgu en go’ veninde, Anne. Det er godt, at du passer på hende.”

”Tak for det, men hva’ fanden hjælper det, når hun ikke vil lytte? Jeg sagde til hende, at ham Anders bare vil i trusserne på hende, og ti minutter efter går hun med ham ind på hans værelse. Hun er sgu for nem!”

”Hva’ nu, hvis det også er dét, hun vil? Altså, at være sammen med Anders? Er der noget galt i det?”

”Nej, overhovedet ikke, men jeg kender hende bare. Hun er ikke så gammel, og hun vil bare gerne finde en sød fyr, som kan være god ved hende. Ikke sådan en liderlig abe som Anders.”

Nogle gange er det bare en liderlig abe, som pigerne vil have, tænkte jeg for mig selv, mens jeg knappede en kold dåsecola fra Tyskland op. Jeg rakte den til Anne og åbnede også én til mig selv.

”Du kender hende nok bedst”, tilkendegav jeg efter en tår af den søde drik. ”Så håber jeg bare, at Anders viser sig som den søde fyr, som du siger, at hun har brug for.”

Anne nikkede tankefuldt og stirrede tomt ud i luften. Det var tydeligt, at hun bekymrede sig meget om sin veninde. Så rettede hun sit blik tilbage til mig.

”Det var egentlig planen, at Iben skulle have sovet inde hos mig i nat. Jeg havde faktisk set frem til det. For én gangs skyld ikke at skulle sove alene…”

Jeg var for træt og stadig en smule for fuld til at fange undertonen i Annes udmelding, og da jeg ikke kunne få puslespillet til at gå op, måtte Anne hjælpe mig.

”Jeg har ikke lyst til at sove alene i nat. Er det ok, hvis jeg sover hos dig?”

Overrasket sad jeg et øjeblik og blot kiggede dumt på hende, indtil jeg langt om længe nikkede til hende.

”Selvfølgelig, altid.”

Jeg smilede varmt til hende og rejste mig fra sofaen. Anne gik ned til sig selv for at tage nattøj på og kom tilbage til mit værelse, mens jeg lagde rent sengetøj på sengen. Hun virkede pludselig frisk og drilsk og gjorde det svært for mig at få lagt nyt lagen på, idet hun konstant hev et hjørne op i den ene ende, når jeg gik ned for at rette lagnet til i den anden ende. Jeg gav hende et fast klap i hendes trusseklædte bag, som t-shirten ikke kunne nå helt ned over, og udnyttede lejligheden til at få lagt lagnet færdig, mens hun småklukkende ømmede sig.

Vi måtte deles om dynen, og det virkede helt naturligt for Anne at lægge sig ind til mig med hovedet på mit bryst og armen omkring mig, mens jeg lå på ryggen. Pr. refleks lagde jeg armen om hende og sukkede veltilpas.

Jeg var næsten faldet hen, da hun pludselig begyndte at vende sig og forsøgte at trække mig med sig. Da det gik op for mig, hvad hun ville, fulgte jeg velvilligt med, og vi endte med at ligge i ske. Som før smøg Anne sig indtil mig, men i modsætning til før havde jeg nu noget sværere ved at falde i søvn. Og mon ikke, at det netop var Annes plan at holde mig vågen?

I denne stilling lå Annes slanke krop helt tæt op imod mit bryst, og hendes små trusseklædte baller var mast mod mit underliv. Det havde den ventede effekt på mig, og snart føltes det som om, at jeg som en anden skinkesnedker var ved at lægge en ristet pølse klar i en hotdog. Annes bagdel havde nærmest fået sit eget liv og gjorde en dyd ud af at gnide frem og tilbage, op og ned, mod mit hærdede jern. Jeg kunne ikke modstå reptilhjernens befalinger, havde egentlig ikke lyst til at modstå dem, og deltog snart aktivt i den urgamle leg under dynen.

”… Nnh… har du noget i lommen, eller er du bare glad for at se mig…?”

Jeg udstødte en halvkvalt latter, som jeg pressede ud mellem mine ophidsede støn, men jeg havde ikke åndsnærvær til at kunne give et svar på Annes spørgsmål. Hun lød dog til at være mindst ligeså påvirket som jeg.

”… hold nu kæft, du føles stor. Jeg ved da ikke rigtig, om jeg tør det her…”

Til min overraskelse greb hun fat i mine arme og forsøgte at få mig til at klemme hårdere omkring hende. Holde hende fast. Da hun gav slip var det kun for at føre min ene hånd op til sin hals. Jeg fangede idéen og lukkede min hånd om hendes bløde hud.

”Så… nu har du mig… og jeg kan ikke slippe væk eller stoppe dig… hvad mon du kan finde på…”

Jeg kunne ane et smil i mørket, mens hun endnu en gang roterede med sin røv for at stimulere min hårde pik. På trods af min brandert, så var jeg kampklar som aldrig før. Der var kun to lag stof, der adskilte mig fra at kunne stikke mit brede sværd ind i Annes skede, og jeg var godt i gang med at fjerne det ene…

… Da Annes mobiltelefon med ét begyndte at brumme arrigt på mit sengebord.

Fuck.

”Kan du se, hvem der ringer?” spurgte hun med bekymret seriøsitet.

Jeg drejede min overkrop, så jeg var ved at trille ned fra sengen, og kunne tydeligt se navnet [i]Iben[/i] lyse op på det lille display.

Dobbelt fuck.

”Det er din veninde”, sagde jeg modløst, mens jeg rakte telefonen til Anne.

”Det’ Anne. ..//.. Tag det roligt, jeg kan næsten ikke forstå dig! ..//.. Okay, men hva’ så nu? ..//.. Okay. Jeg kommer hen til dig nu.”

Samtalen blev afsluttet med et dybt og inderligt suk.

”Anders har smidt hende ud fra sit værelse, og nu står hun henne ved min dør og er ked af det. Jeg går lige ud til hende.”

Tredobbelt fuck.

Jeg kunne mærke den kolde luft ude fra gangen danse hen over min bare hud, da Anne gik og lod døren stå åben. Hendes kollegieværelse var kun lidt længere nede af gangen, så jeg kunne nemt høre dem snakke sammen.

Lang historie kort, så havde Anders’ lavpandede forsøg på at score noget hurtig fisse båret frugt, og da han var færdig med hende, var han hurtigt blevet træt af hendes selskab og havde bedt hende om at skride. Dét fik Anne helt op i det røde felt, hvorefter hun stormede ned og begyndte at hamre på Anders’ dør.

Undervejs i det efterfølgende skænderi tænkte jeg flere gange, om jeg skulle gå ud og blande mig, men jeg ville sandsynligvis blot gøre ondt værre. Jeg havde mere lyst til at gå ud og smække døren; lige så meget for at få ro fra de høje stemmer som for at få afledning for min ærgrelse over at have mistet chance for at duske Anne. Da jeg endelig beslutsomt og irriteret rejste mig for at gøre alvor af mine tanker, så jeg Iben stå lige uden for min dør og kigge ned af gangen mod de råbende mennesker.

Iben så virkelig lille og skrøbelig ud, som hun stod der kun iført en undertrøje, bittesmå trusser og resten af tøjet i favnen. Det mellemblonde hår var pjusket, nåede hende ikke engang ned til skuldrene, og de lyse kinder var stribede af tåreløben mascara.

Firdobbelt fuck.

Jeg fik en klump i halsen og kunne ikke nænne at smække døren i, når hun stod der og var så sårbar. Med et opgivende suk rømmede jeg mig forsigtigt.

”… hey, Iben…? Er du okay?”

Pigen kiggede blot på mig med tårevædede øjne.

”… altså, du må gerne komme ind og sidde, hvis du har lyst. Bare så du ikke behøver at stå herude på den kolde gang…”

Efter et kort sekunds tøven tussede Iben ind af min dør, og jeg lukkede den lidt til for at minimere mængden af invaderende kold luft. Indenfor satte hun sig på kanten af min seng og begravede sit ansigt i tøjbylten foran sig. Jeg nåede at tænke flere beslutningsmuligheder igennem, før jeg til sidst, lettere modvilligt, satte mig ned ved siden af den unge pige og lagde armen forsigtigt om hende.

”… Er du okay? Har du brug for noget…?”

Iben væltede blot overgivende over mod mig og trøstede sig mod min skulder. Jeg kunne ikke fornemme, om hun græd eller blot søgte min nærhed, men hun hulkede i hvert fald ikke. Vi sad sådan indtil, at Anne kom tilbage fra sin diskussion med Anders.

”Sådan en kæmpe nar! Han skulle kraftedeme skydes!!”

Anne smækkede eftertrykkeligt med min dør og stred vredt og arrigt ind og så os sidde sammen i sengen, hvilket mildnede hendes rødglødende humør markant. Omsorgsfuldt satte hun sig i sengen på den anden side af sin veninde. Hun kiggede på mig med et lidt påtaget suk.

”Nå… Har du plads til én mere?”

Jeg kiggede tvivlende på min udslåede sovesofa, der højst udgjorde en ¾-seng, men Anne ventede ikke på mit svar. Lidt efter havde hun været nede på sit værelse og hentet en ekstra dyne og pude, som hun kastede i hovedet på Iben og mig.

Det endte med, at Iben og jeg måtte grave os ud af dynebjerget, alt i mens Anne fortsat forsøgte at dække os til, og mit lille værelse blevet fyldt med småfnis og grin. Legen lysnede Ibens humør betragteligt, og inden længe lå vi alle sammen på min seng og pustede smilende ud, viklet ind i dyner og hinanden.

”Hvem af os har egentlig de største bryster?”

Anne delte sin undren med os andre og kiggede på mig.

”Kan du hjælpe med at afgøre det? Prøv at mærk efter.”

Hermed tog hun resolut min hånd og lagde den på Ibens ene bryst. Jeg stivnede – i mere end én forstand – da den unge piges bryst fyldte min håndflade, og jeg var et øjeblik målløs. Med al min vilje og fuldemands-kækhed forsøgte jeg kaste overraskelsen af mig og optimere situationen.

”… Det virker som et dejligt, halvstort bryst, men det er ærligt talt svært at vurdere igennem en bh…”

Jeg gav det tildækkede bryst et prøvende klem og kiggede på Anne med et sagligt blik.

”God pointe”, sagde hun og vendte resolut Iben om på siden, så hun kunne åbne bh’en på ryggen.

Få sekunder efter gav bh’en sig, og Iben lagde sig tavst tilbage på ryggen. Kiggede afventende på mig. Med mere mod, end jeg troede, at jeg besad, lagde jeg en hånd på hendes mave, lige under bh’ens kant, gled min hånd under stoffet og omsluttede det varme bryst.

Ibens bryst var som nævnt halvstort og ganske fast, som man kunne forvente af en teenager, og den store brystvorte stak imod indersiden af min hånd. Nærmest pr. automatik begyndte jeg at kæle for brystet, hvilket affødte små suk og jamrende lyde, der næsten lød som om, at det var ubehageligt for hende. Ét blik på hendes ansigt afslørede dog, at hun langt fra syntes, at det var ubehageligt.

”Okay, Score-Kaj, styr dig lige! Du skulle jo bare mærke, hvor store hendes bryster var – ikke blive kærester med hende. Du mangler jo også at mærke mine…”

Vemodigt fjernede jeg min hånd fra Ibens krop og vendte mig mod den negligerede Anne. Hun var godt nok skøn som hun lå dér i sin lille t-shirt og kiggede på mig med sit frække glimt i øjnene, og hendes legesyge villighed fjernede enhver usikkerhed, jeg skulle have haft ved at fortsætte legen. Med et forsøg på et drilsk smil gled jeg begge min hænder ind under t-shirten og tog for mig af hendes kvindelige ynder. Og her var der ingen bh i vejen.

Jeg kunne ikke have skjult min bule i boxershortsene, om så jeg ville, men følelsen af Annes dejlige bryster i mine hænder og forsikringen om, at jeg kunne røre og pille ved dem, lige så tosset jeg ville, var næsten mere, end jeg kunne tåle. Annes bryster var næsten lige så store som Ibens, men jeg måtte indrømme, at selvom de var skønne at lege med, så var Ibens lidt mere faste…

”Nårh? Hvad er dommen? Eller har du brug for mere tid til at bedømme dem…?”

Anne virkede ikke helt så påvirket af situationen, om end hun spjættede lidt, når jeg lod mine tommelfingre smutte henover de hårde spidser. Inden i mig selv messede jeg min taknemmelighed til de højere magter for at have været så gavmilde overfor mig. Jeg følte dog, at det mest anstændige var snart at give hende et svar.

”… Jeres bryster er næsten lige store… men Ibens er en lille bitte smule større end dine…”

Ærligt talt virkede Anne ligeglad med min bedømmelse men vendte sig i stedet om, så mine hænder blevet revet væk fra under hendes t-shirt, og løftede sin lille bagdel.

”Hvad så med røven? Hvem synes du har den bedste røv af os to?”

Anne sendte Iben et sigende blik, og den stille veninde vendte sig ligeledes om på maven. Der var ingen tvivl i mit hoved: Anne havde klart den bedste bagdel, men jeg var stadig lammet af udviklingen i hendes leg.

”Hold nu op med bare at sidde og glo – mærk dog efter! Du skal gøre det ordentlig.”

Med disse ord begyndte først Anne at vrikke lidt med bagdelen, hvorefter Iben også langsomt stemte i. Jeg var hypnotiseret af to teenagenumser.

Jeg lagde begge mine rystende hænder på Ibens runde balder og begyndte forsigtigt at klemme og ælte dem. Iben havde en lidt større numse end sin veninde, men den var fast og blød i en forunderlig og fortryllende kombination. Inden længe havde jeg fundet mod nok til rigtig at tage for mig af retterne, og jeg måtte snappe efter vejret, da jeg i min indlevelse uforvarende fik spredt Ibens balder og kunne skimte både stjernen og skamlæberne under g-strengens sparsomme stof. Hvor skulle der egentlig lidt til, for at stoffet kunne skubbes til side og en finger kunne smutte indenfor…

”Kom nu! Min tur!”

Anne vrælede påtaget som et lille barn, mens hun vrikkede så overdrevet med sine hofter, at hun flere gange stødte ind i Iben. Illusionen var brast, men ærgrelsen var kort, for jeg så virkelig frem til at få hænderne på Annes fantastiske røv.

Fornemmelsen af Annes små faste balder i mine hænder modsvarede næsten følelsen af at have haft dem klemt op imod min manddom. Jeg sad bare længe og æltede dem, kælede med dem og spredte dem, og Anne lod mig bare ugenert gøre det, selvom jeg flere gange fik skubbet trussestoffet af vejen, så jeg fik glimt af hendes allermest intime. I modsætning til min behandling af hendes bryster så lod dette til at påvirke hende ret meget.

Mens jeg skubbede Annes t-shirt længere op på ryggen af hende, så jeg kunne nyde synet af endnu mere af hendes krop, lagde jeg mærke til dét liderlige blik, som hun sendte til Iben. Som hun lå dér på siden og kiggede over på sin veninde, der gengældte det liderlige blik med et let bid i sin underlæbe, drømte jeg om, hvor langt jeg mon kunne gå, før jeg blev stoppet.
Historien fortsætter under reklamen

Varsomt begyndte jeg forsigtigt at trække Annes trusser ned over hendes balder, mens jeg holdt øje med Ibens reaktion. Hun kiggede blot kortvarigt på mig, inden hun vendte sit blik tilbage til sin veninde. Til min glæde løftede Anne svagt sit underliv, så jeg lettere kunne afklæde hende.

”I kan bare gøre det, hvis I har lyst. Det generer ikke mig.”

Det var første gang, at jeg hørte Iben tale, og jeg kunne lide, hvad jeg hørte. Anne måtte have ventet på bekræftelsen, for hun fik pludselig travlt med at række om mod mig og fiske min mere end kampklare pik frem. Mine øgle-reflekser vidste øjeblikkeligt, hvad der skulle ske, og fik mig til at krabbe uelegant frem på knæene, så mit jern strittede faretruende henover Annes lækre og indbydende balder.

Jeg lagde mig ind over min unge nabo, der med sine bløde slanke fingre greb om min hårdhed, mens hun løftede og vinklede sin bagdel perfekt til min snarlige forening med hende, og inden længe mærkede jeg varme og pres omkring mit pikhoved.

Hvilende på mine albuer og mine knæ på hver side af hendes smalle hofter stødte jeg langsomt men bestemt i bund i hende. Det gik lettere, end jeg havde frygtet, når hun nu var så ung, men der var ingen tvivl om, at hun var tilstrækkeligt våd og klar.

I takt med, at jeg endnu en gang sank i bund i hende, udstødte Anne en kurrende lyd, en slags langtrukken stønnen, der forplantede sig i hele hendes krop og fik det hele til at sitre. Det føltes vidunderligt at være i så intim kontakt med hende, og et øjeblik kunne jeg ikke andet end ligge stille oven på hende, dybt begravet i hendes trange fisse, og så bare nyde fornemmelsen.

Iben lå blot og kiggede på os – mest af alt på Anne, som hun kiggede dybt og frækt i øjnene – men da jeg kiggede nærmere efter, kunne jeg se, at hun havde sneget en hånd ind under sin krop og ind mellem benene. Jeg kunne nemt forestille mig, hvad hun havde gang i uden for mit glubske bliks rækkevidde. Min midlertidige tøven havde gjort Anne utålmodig, og med en misfornøjet lyd skubbede hun krævende sin numse op imod mig og fik igen sat gang i mine yngleinstinkter.

Det overraskede mig egentlig ikke, da Anne efter kort tid manøvrerede mine arme rundt, så jeg igen holdt hende godt fast imod mig, den ene arm rundt om halsen på hende. Og så igen, så var jeg måske en smule overrasket over, at hun så åbent udlevede sine lyster sammen med en relativt fremmed fyr foran sin veninde. For mig virkede hun som sagt som en noget selvsikker pige, der vidste, hvad hun ville.

”… Nnnh, fuck… jeg har vist ikke noget valg, hva’… end at lade dig gøre, hvad du vil med mig… jeg slipper ikke fri, før du er færdig med at bruge mig, vel…?”

Jeg var helt indforstået med legen, men jeg var ikke forberedt på, hvor vildt det virkede på mig. De ting, hun hviskede til mig, gik lige i nervesystemet på mig, stimulerede mine latente perversioner og gjorde det let for mig at indleve mig i den onde rolle…

”… Lige nu skal du bare ligge stille og acceptere, at du er min… min lille kneppedukke…”

Jeg fortrød det næsten, inden jeg havde sagt det, men jeg havde satset rigtigt ved at skrue op for den grove tone, kunne jeg fornemme. Der undslap et raspende suk fra Annes læber, og hun føltes med ét en smule strammere.

”… Åårh ja, du skal bare lade mig gøre, hvad jeg har lyst til, hvis du ved, hvad der er bedst for dig selv…”

Med dette strammede jeg mit greb om hendes hals og begyndte at kneppe hende hårdt og hensynsløst. Hvis hun kunne lide at blive taget på en brutal og beskidt måde, så skulle hun få det, som hun ville have det!

Anne gispede ophidset, mens hun som en del af legen forsøgte at slippe fri af mit greb, men jeg var nådesløs. Nu klaskede det hårdt mod hendes strittende balder, hver gang jeg huggede mit jern ind i hende.

” … ’kæft hvor har du en lækker lille fisse… og du kan lige så godt glemme det… du kommer ikke fri, før jeg er færdig med dig… før jeg har tømt mig i dig…”

Nu lå Iben åbenlyst og onanerede til synet af sin veninde, der blev holdt fast og kneppet hårdt bagfra, og jeg kunne nærmest ikke rumme det. Der måtte være sprunget en sikring, eller også var jeg fuldere, end jeg troede, for pludselig hørte jeg mig selv bede Iben om at vise mig sin fisse med en fast og bestemt tone.

Hun kiggede blot på mig med et forbavset og lettere forskrækket blik, og jeg troede med ét, at jeg var gået over stregen, men så trak hun dynen til side og afslørede sit trusseklædte underliv. Jeg lå fortsat og pumpede i Anne, da Iben trak trussestoffet til side med den ene hånd og lod en finger fra den anden cirkle rundt om de våde og opsvulmede kønslæber. Jeg var pludselig tæt på afslutningen.

”… Nnh, aa-aaaah… har jeg været god nok for dig…? Er du tilfreds med mig? Har jeg snart gjort mig fortjent til at komme fri…?”

Annes klynken var ret overbevisende, og jeg vidste, at jeg ikke havde langt igen.

”… Du har gjort det godt, og jeg er meget tilfreds med dig… du skal nok snart få din belønning… lige så snart jeg er kommet i dig…”

Knap nok havde ordene forladt min mund, før jeg kunne mærke det trække sig sammen i mig, og den velkendte følelse af det irreversible klimaks overtog mig. Med et par gutturale grynt huggede jeg ekstra dybt ind i hende og lod mig flyde med euforiens bølger. Jeg registrerede svagt, at Anne med nød og næppe nåede at følge mig med sit eget klimaks, inden jeg kollapsede ovenpå hende.

”… Du kan godt give slip på mig nu…”

Jeg vidste ikke, hvor lang tid, der var gået. Anne lå stadig under mig med min arm akavet rundt om halsen. Iben lå allerede under dynen og trak vejret dybt. Halvt bedøvet fik vi viklet os fri af hinanden, lyset blev slukket, og vi faldt i søvn klemt op imod hinanden i min lille seng.

Næste morgen vågnede jeg med et sæt, da min dør blev smækket i. Jeg forsøgte at orientere mig igennem søvntågerne og opdagede, at der lå en pige ved siden af mig i sengen. Iben. Annes veninde. Hvor var Anne?

Iben slog øjnene op og kiggede på mig fra det smalle mellemrum mellem dynen og det pjuskede hår. Hun virkede mere vågen og frisk, end jeg gjorde, selvom hun lignede én, der lå og gemte sig eller puttede sig.

”… Godmorgen…”, hviskede hun til mig med en spag stemme.

”Go’ morn’…”

Jeg følte mig egentlig ikke klar på at skulle være vært for en teenagepige her på bagkant af rus-ugen og slutningen af en kollegiefest. ”Hvordan kan jeg få hende vippet ud”, tænkte jeg, men så kom jeg i tanker om Anders’ behandling af hende fra aftenen før.

Fuck…

”… Anne er lige taget på arbejde, men hun kommer tilbage ved to-tiden…”

”Okay… hvad er klokken nu?” mumlede jeg.

”… Kvart over otte…”

”… jeg skal have noget mere søvn… du er velkommen til at blive, men jeg ved ikke, hvor meget underholdning, jeg kan bidrage med, når jeg er så træt og brugt efter i går…”

Med de ord trak jeg dynen længere op over mig og vendte mig med ryggen til Iben. Jeg kunne fornemme, at hun også vendte sig lidt rundt og lagde sig til rette bag ved mig. Som i et déjà vu var jeg igen næsten ved at være faldet hen, da jeg blev vækket af pigen ved siden af mig.

”… jeg er virkelig glad for, at jeg måtte sove her hos dig i går… og jeg er ked af, hvis jeg forstyrrede dig og Anne i noget…”

”Det er okay – ingen skade sket…”, brummede jeg.

”… er det okay, at jeg spørger…? Er dig og Anne kærester eller noget…?”

Jeg kunne godt fornemme, at hun ville blive ved med at snakke, og vendte mig om mod hende igen med et træt og opgivende suk. Jeg kunne ligeså godt opgive at få noget søvn for nu.

”Nej, vi er ikke kærester. Vi er bare naboer her i blokken, og i går aftes var første gang, at vi har lavet noget sammen…”

”… okay… Anne havde bare ikke nævnt noget, så jeg skulle lige være sikker…”

Et øjeblik troede jeg, at det var dét, og skulle til at lukke øjnene igen, da min unge gæst fortsatte:

”… det var også bare fordi, at den idiot til Anders skulle smide mig ud… han virker som typen, der tror, at han kan behandle alle andre, som han har lyst til…”

Jeg brummede blot tilkendegivende. Jeg havde i virkeligheden heller aldrig været særlig vild med Anders.

”… men det er ikke kun ham… de fleste fyre, som jeg er sammen med, behandler mig ikke særlig godt… de vil bare… du ved… og så vil de ikke have noget med mig at gøre mere…”

Iben lå og kiggede tankefuldt op i loftet, og da jeg fulgte hendes blik, kunne jeg godt se, at jeg burde gøre noget mere ud af at fjerne edderkoppespind. Som hun lå der, splittet mellem afslappet ro og sjælekrængende åbenhed, var hun virkelig forbandet køn, og jeg kunne mærke en snert af noget sympatisk, en del af mig, der gerne ville redde hende fra disse oplevelser og passe på hende.

”… nogle af pigerne i min klasse kalder mig… en luder… ja, faktisk også nogle af drengene… de siger, at jeg er nem og billig…”

Ordene stak mig, men næppe lige så smertefuldt som de stak hende selv.

”… hvor mange har du da været sammen med…? hvis jeg må spørge…”

Det kom overhovedet ikke mig ved, men jeg følte et egoistisk behov for selv at bedømme, om der var hold i de skændende anklager.

”… elleve… tror jeg… nårh nej, tolv med Anders…”

Iben kunne se, at jeg tænkte over det tal, hun havde givet mig.

”… synes du, at jeg er en luder…? Synes du, at jeg er billig?”

Jeg rystede hurtigt afkræftende på hovedet.

”Nej nej, det synes jeg ikke. Det virker bare på mig, som om du har en stor appetit på sex og intimt nærvær, og det er der jo ikke noget galt i…”

Det virkede til at være et godt svar for Iben, og hun vendte sig tilbage om på ryggen og kiggede tilbage op i loftet. Det føltes som om, at der gik lang tid, før hun talte igen, men der var nok højst gået tredive sekunder.

”… vil du høre en hemmelighed…?”

”Ja, selvfølgelig”, svarede jeg nysgerrigt.

”… faktisk… så kan jeg godt lide at blive behandlet som en luder…”

Teenageren, der lå ved siden af mig, kiggede væk, formentlig med rødmende skam malet i ansigtet. Jeg var et øjeblik uforstående overfor hendes ord.

”… altså, når en fyr… er i seng med mig… så kan jeg godt lide, når han behandler mig dårligt… og kalder mig en luder…”

Jeg var ved at udvikle en semihård af hendes ord, og jeg var ikke super stolt af den.

”… Okay?? Så det var med andre ord ikke et problem for dig, at Anders bare behandlede dig som lort og smed dig ud i aftes?”

Iben vendte sig og kiggede undrende på mig.

”… jo…! Det gjorde mig vildt ked af det… Jeg kan godt lide, at fyren er hård ved mig som en del af en leg – men ikke i virkeligheden… jeg vil sgu da gerne have en sød fyr, der behandler mig ordentligt, men når jeg først leger legen med dem, så kan de ikke finde ud af at være søde ved mig igen…”

Det gav egentlig fint mening, når hun forklarede det på dén måde. Og det forklarede også hvorfor, at hun måske uforvarende tiltrak den forkerte slags fyre. Fyre, der bare gerne ville behandle hende som en billig tøs hele tiden, uden at det var en leg…

”Jeg tror, at jeg forstår det nu… og jeg kan godt forstå, hvis det giver nogle udfordringer med at finde den rigtige fyr.”

Iben smilede sørgmodigt og kiggede på mig.

”… og udfordringer med at omgås alle andre, der ikke kan tolerere mig, som jeg er… jeg hader, når de kalder mig dét… men jeg elsker at være det…”

Der var tydeligvis også noget andet i hendes øjne nu. Noget sultent. Jeg begyndte at få en mistanke om, hvad hun var ude på…

”… du vil blive overrasket over, hvor mange fyre, der siger ’nej tak’, når jeg tilbyder dem, at de må gøre lige, hvad de vil med mig… jeg blev selv meget overrasket de første par gange…”

”øh hva’? Det giver jo ingen mening. Jeg kender masser af fyre, som ville gøre alt bare for at ligge sammen med dig, som jeg gør lige nu. De ville slå ihjel for en chance for at komme i seng med en pige som dig…”

Det var tydeligt, at min smiger faldt på et tørt sted, og med et drilsk blik i øjnene lagde hun kortene på bordet.

”… en masse fyre…? Hvad med dig?”

”Hvad med mig?”

”… ville du sige ’ja tak’ eller ’nej tak’…?”

”Til hvad?”

”… til at… du ved…”

Jeg vidste godt, hvad hun mente, og selvom jeg ikke altid var den hurtigste knallert på havnen, så kunne jeg godt lide at overdrive det lidt en gang i mellem. Det var ingen modstand at fornemme, da jeg smøg mig tættere på hende og lagde armen om hende. Jeg forsøgte at kysse hende, men hun veg væk fra mine kærlige intentioner.

”… det du lavede med Anne… det var virkelig frækt…”

Iben havde lagt sig på ryggen ved siden af mig og spredt sine ben vidt fra hinanden. Der var gløder i hendes blik.

”… jeg vil heller ikke have noget valg… og du skal kalde mig ’luder’…”

Jeg var lysvågen nu, og min semi var ikke bare semi-, men helhård. Min normale forsigtighed var fordampet i takt med Ibens tilskyndelser. Uden videre omsvøb tog jeg fat i hendes ene bryst og klemte det hårdt og besiddende.

”Du skal få mere, end du kan tåle.”

Da dette ikke lod til at skræmme hende, hev jeg hendes t-shirt op over brysterne, og jeg fik bekræftet, hvad jeg kunne mærke sekundet før; at hun ikke havde nogen bh på. Jeg satte mig ordentlig op, så jeg kunne komme til med begge hænder.

”Armene over hovedet!”, kommanderede jeg, og Iben adlød prompte.

Jeg havde nu fri adgang til et par dejlige, faste teenagebryster, og jeg nød hvert et sekund. Iben lå bare og tog imod og lod mig gøre, hvad jeg ville med hende. Da jeg ville teste hendes grænser og uden advarsel stak min ene hånd ned i hendes små trusser, blinkede hun blot én gang af overraskelse og udstødte et ufrivilligt gisp.

”Allerede våd og klar til pik… du er virkelig nem, Iben…”

Som jeg udtalte ordene, lod jeg én af mine fingre finde vej op i hendes drivvåde køn, hvilket fik hende til nærmest at knurre af mig. Hun var allerede rigeligt klar til, hvad jeg havde lyst til nu…

Men en smule hjælp fik jeg fjernet trusserne og lagde mig mellem hendes godt spredte ben. Iben havde fortsat, dydigt, sine arme placeret over hovedet. En sidste gang søgte jeg efter noget i hendes blik eller mimik, der kunne give mig den mindste fornemmelse af, at hun i virkeligheden ikke ville det her.

Men jeg fandt kun afventende spænding og liderlighed. Med nogle få bestemte stød med underlivet trængte jeg helt i bund i hendes lille velsmurte hul.

Jeg lå ind over hende, støttende på mine albuer, mens jeg med langsomme bevægelser pumpede ind og ud af hendes unge krop. Det var en fantastisk følelse at lade pikken glide frem og tilbage i den snævre fisse – næsten ulig noget andet, jeg havde oplevet.

Og når jeg siger næsten, så er det fordi, at jeg på det tidspunkt tidligere havde haft en kæreste, der havde så god kontrol med sin skedemuskler, at når vi dyrkede sex, så kunne hun klemme omkring min pik, så jeg nærmest kunne høre englene synge. Én gang kom jeg i ren kådhed/liderlighed til at sige noget i stil med, ”åhh ja, skat, gør det dér, så du føles som en fjortenårig”, og så var der sgu lukket for det varme vand i et stykke tid. Hun blev dog god igen (og jeg fik hende til at gøre det igen).

Forskellen var bare, at Iben føltes sådan hele tiden, og jeg tror ikke engang, at hun havde nogen kontrol med det. Efter nogle nydelsesfulde minutter hævede jeg mig op og støttede på mine arme, så jeg rigtig kunne lægge noget kraft i mine stød.

Iben lå blot med åben mund i et lydløst støn og trak vejret anstrengt, mens hun skiftevis kiggede mig liderligt i øjnene og sænkede sit blik i forlegen selvbevidsthed. Da jeg satte tempoet op, løftede hun hjælpsomt sine ben og trak knæene længere op imod sin krop, så jeg kunne kneppe hende dybere end før.

”… åårh shit, hvor er du stram… en dejlig stram luder…”

Jeg smagte lidt på ordet, som jeg i sandhed aldrig havde troet, at jeg skulle sige til en kvinde, og testede, hvordan det virkede for os. Reaktionen fra teenagepigen under mig udeblev ikke, og hun udstødte et inderligt klynk, mens hendes ansigt fortrak sig i en koncentreret grimasse.

”… du løj ikke for mig… du elsker virkelig at være en luder… i dag, og indtil jeg giver dig lov til at gå hjem, så er du min lille luder…”

Et øjeblik var jeg nødt til at stoppe mine bevægelser, da jeg pludselig overraskedes af, at pigen under mig klemte sine øjne hårdt sammen, og hende fisse snørede sig så hårdt sammen, at jeg nær frygtede, at hun ville skubbe mig ud af sig.

”… bliv ved… bliv inde i mig og bliv ved!”

Jeg fangede budskabet og lagde mig ned over hende igen. Med besvær – lækker og euforisk besvær – genoptog jeg mine hurtige, dybe hug i hende. Mærkede hendes feminine indre masserer min stenhårde manddom, mens jeg rakte mine hænder ud efter hendes håndled. Holdt hende fast.

”… du skal ingen steder, din liderlige tøs… du slipper sgu ikke væk, før jeg er færdig med dig og har fyldt din lille fisse op med min sæd…”

Det var svært at forholde mig til de vulgariteter, der åbenbart forlod min mund som skidt fra en spædekalv, men hold nu kæft, hvor det virkede for Iben…

Da hun åbnede sine øjne igen, var det som om, at en knude løste sig inde i hende, og hendes øjnene rullede ude af kontrol rundt i hovedet på hende. Hun var først helt slatten og ledløs, og det virkede omsonst at holde hende fast med hænderne, men så spændtes hende krop i en flitsbue, så jeg nær var blevet skubbet af. Jeg samlede al min styrke om at fastholde hende, mens jeg kneppede på livet løs, og da hun i klimaksets hede begyndte sine ufrivillige rytmiske kærtegn af mit pumpende jern, forfulgte jeg hende ud i euforiens frie fald.

Jeg holdt, hvad jeg lovede, og fyldte hende godt op, da jeg kom umiddelbart efter hende. Vi spiste morgenmad, snakkede lidt og så lidt Frasier og Spin City i flimmeren, inden vi havde samlet kræfter til en tur mere.

Anden gang pulede jeg hende hårdt og ubarmhjertigt bagfra, mens jeg holdt hendes hoved fikseret mod madrassen med et fast greb i hendes uglede hår, og da jeg kom, vendte jeg hende om og sigtede efter hendes mund, men ramte i stedet hendes hals og bryster. Endnu en gang var det min ukærlige behandling og nedladende ord, der sendte Iben over kanten, og nok engang var det, da hendes stramme hul begyndte at klemme min pik, at jeg nåede i mål.

Klokken halv to åbnede jeg vinduet for at lufte ud, men da Anne godt en halv time senere bankede på, var Iben fuldt påklædt og forlod mit værelse med et smil og et lille vink. Overrasket og mundlam sad jeg tilbage, efterladt, og forsøgte at finde hoved og hale i det seneste døgns begivenheder. Jeg forventede halvt, at hun lige kiggede ind og sagde ordentlig farvel, inden hun tog hjem til sig selv, men jeg hverken hørte eller så mere til hende dén dag.

I malplaceret selvsikkerhed lagde jeg alle mine æg i kurven med formodningen om, at hun efter vores oplevelse sammen nok skulle kontakte mig igen. At hun havde set mig som den ”good guy”, som jeg selv mente, at jeg havde opført mig som, der samtidig kunne indfri hendes ønsker om at blive behandlet hårdt i sengen.

Til min store forargelse begyndte Iben at komme sammen med Anders i løbet af den følgende uge – i modsætning til mig, havde han kendt sin besøgstid – men jeg var alligevel ekstremt skuffet over at høre, at hun var så dum at blive kærester med en idiot som Anders. Jeg forsøgte at trøste mig selv med, at hun alligevel var for ung til mig, men uanset så smagte ærgrelsen virkelig bitter i lang, lang tid efter.

Anne derimod havde jeg lidt mere held med. Til at starte med forsøgte jeg mig med kluntede og generte sms’er, hvor jeg tilbød, at hun altid måtte komme til mig, hvis hun manglede nogen at sove med, men hun svarede aldrig tilbage, og jeg fik aldrig taget mod til at tale direkte med hende om det.

Til den næste kollegiefest tre-fire måneder senere viste det sig imidlertid, at hun havde læst mine sms’er og syntes, at de var søde. Da de andre tog i byen, fulgte Anne med mig ind på mit værelse og gentog succesen fra kollegiefesten før. Et par måneder efter festen flyttede jeg fra kollegiet for at hellige mig mine studier i ro og fred fra kollegiets konstante larm og ballade.

Iben så jeg aldrig igen, men jeg ved, at hendes forhold med Anders ikke en gang holdte indtil den følgende kollegiefest, hvilket måske var grunden til, at hun ikke blev inviteret med til festen af Anne.
Historien fortsætter under reklamen

Efter jeg flyttede fra kollegiet, mødte jeg kun Anne et par gange i byen, men det blev aldrig til andet end lidt snak om ”de gode gamle dage” på kollegiet, og nu, mange år senere, holder vi sporadisk kontakten over Facebook. I dag er vi begge gift og har stiftet familie, men fra tid til anden bliver jeg mindet om den periode af mit liv, hvor jeg var bekymringsløs og boede på kollegiet, og Anne manglede én at sove med.

Spørgsmål, feedback eller andet? Skriv til mig på ? laesehaesten@yahoo.com

Giv forfatteren en kommentar - KLIK HER

10 kommentarer

  1. Stilledrømme

    20/04/2019 kl 17:03

    Sådan, Hæst!!! Vanilla-underholdning, så det batter, og så er novellen et perfekt mix af Vi-når-det-nok og Så-speeder-vi-op….??Og så kneb jeg en lille tåre ved slutningen ?

    Fantastisk kollegiesex-novelle ?

    3+
    • Læsehæsten

      23/04/2019 kl 15:33 - som svar på Stilledrømme

      Tak for de pæne ord, Stille-D. ?

      Det var oprindeligt tænkt som en hurtigt og nem, lille historie, som jeg kunne bruge til at komme i gang med at skrive igen, men så tog det om sig og blev til ét af de længste noveller/afsnit, som jeg har sendt ind til TS. ?

      Nu mangler jeg bare at bruge mit momentum til at komme videre med skriveriet.

      2+
      • Stilledrømme

        23/04/2019 kl 19:56 - som svar på Læsehæsten

        Velbekomme ? Jeg føler mig ret sikker på, at en Misskat med ridepisken vil kunne få dig til st bruge dit momentum….???

        2+
        • Stilledrømme

          23/04/2019 kl 21:11 - som svar på Stilledrømme

          Bortset fra det, Hæst ?, så boede jeg selv på kollegie under min studietid, og det var sgu’ fedt nok et stykke henad vejen, men hvis man virkelig vil tage sit studie seriøst, så er det en noget kompliceret måde at bo på….?? Jeg er glad for, at det for længst er blevet fortid…?

          1+
          • Læsehæsten

            23/04/2019 kl 21:41 - som svar på Stilledrømme

            Ditto – som nævnt i historien, så fik jeg også kort tid inde i mit studieforløb nok af de konstante fristelser og forstyrrelser ved at bo på kollegie, og så måtte jeg finde mit eget sted. Det var sandt være sagt lidt kedeligt og ensomt, men jeg fik ro til at læse. ?

            1+
            • Stilledrømme

              24/04/2019 kl 19:17 - som svar på Læsehæsten

              Livet er sgu’ generelt temmelig kedeligt….? Horse, nu hvor jeg har dig, er du så ikke manden, der lige får stablet et oplæg til TS’ Blå Bog 2019 på benene? ? Der er mange nye spændende navne herinde blandt forfattere og kommentatorer, så….Gider du??? ?

              2+
  2. Pigen

    14/04/2019 kl 10:32

    Skøn novelle som bringer minder frem fra min egen kollegietid. Det var tider 😉

    4+
  3. SWO

    10/04/2019 kl 21:20

    Dejlig historie!

    2+

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *