- Dragens legetøj – del 1
- Vinterferie
- Bedækket af bæstet
- Pensionistens lyster
- Hvis jeg må se din, må du se min
- De 2 sinker i nabohuset 1
- Doktor Nielsen
- Efter skoletid
- Thor den lille supermand
- Andreas og Thomas – Drenge til sex
- Mødet med far på chatten del 1
- Amanda – En Fan
- Mia – En Sjæl i Frihed
- En sensommer rejse
- 5 år efter skole
- Mosters store gravide bryster
- Bellas sommerferie 3 – Lærkes oplevelser
- Min fætters lektiehjælp
- Ida
- Forsømte Moster Tove
Min Datter Silje 1
Min stolthed – lys som jeg, blond med blå øjne, den lækkert varme lød i sin solbrune hud. Hendes far har altid kaldt hende ‘hans lille dukkebarn’ ..
“Aiii, det mener du ikke vel skat?” – jeg mærkede skuffelsen og kiggede irriterret på min 14 årige datter Silje. Hun havde ventet for længe – alt for længe, om at fortælle mig at noget var helt galt. Jeg kiggede op og ned af hende – min guldklump – min eneste barn, efterhånden så stor og næsten voksen. Hun er netop hjem vendt fra en shoppetur på strøget med sine små taber veninder fra den lokale kommune skole. Det var godt hun efter sommerferien skulle starte på en privatskole – i guder jeg har ventet de sidste par år, på at der skulle blive en plads og nu havde min mand – Siljes far brugt sine kontakter – hun kunne starte i 9. Kl. Efter sommerferien.
Jeg håbede hun kunne lære lidt om stil og gode maner på den private – for det var da ikke ligefrem den påvirkning hun fik fra den kommunale. Jeg rømmede mig. Sank, inden jeg sagde: “Silje, det her må din far ikke få afvide..du holder helt tæt, så skal jeg nok ordne det! …og noget helt andet er, gå ind og skift tøj inden far kommer hjem” Sille kiggede uforstående på mig, rynkede brynene på den der irriterende måde, inden hun sagde: “aii- okay ..tag dig lige sammen mor – det er moderne, kan du ikke tåle at se en god røv?” Hun begyndte at fjolle og dansede udfordrende op af mig, klappede sig selv på numsen og sagde: “jeg kan ellers love dig for, der blev kigget på denne her..på strøget”
Jeg væmmedes lidt – sidste år ved denne tid, kunne jeg dårligt lokke joggingtøjet af Silje, fordi hun syntes det var klamt når drengene kiggede – nu virkede det næsten som om hun ønskede at suge blikke til sig, der skete meget på et år i den alder. Men hendes far skulle ikke se hende i den mondering, han ville få et flip. Jeg kiggede på Silje, hun var vokset meget var vel efter hånden 155 cm, slank, glat og fin hud ikke antydningen af en bums eller hudorm. Min stolthed – hun var lys som jeg, blond med blå øjne men alligevel havde hun den lækkert varme lød i sin solbrune hud. Hendes far, har altid kaldt hende ‘hans lille dukkebarn’ – og ja med de blide kønne træk, bedårende øjne med lange buede vipper – lille buet mund, med tykke – fyldige læber, lignede hun faktisk en lille smuk dukke.
“Stop Silje – og skift inden far kommer hjem” sagde jeg alvorligt og kiggede anstrengt på min 14 årige datter. Hun var iført en rædselsfuld tætsiddene cobolt blå, stumpe bluse eller ‘crop top’ som Silje havde lært mig det hed. De meget små shorts – sad klistret, malet på hendes underliv – lignede mest af alt et par hotpants – efterlod ikke noget til fantasien – afslørede sågar antydningen af revnen under hendes små numseballer. Jeg er sikker på, min mand – Siljes far ville sætte stor pris på den slags påklædning – bare ikke når det sad på hans datter.
Silje løb grinende ind på sit værelse, det var som om hun lynhurtigt havde glemt den meget alvorlige sag, hun netop havde fortalt mig. Men det var vel lidt alderen – at have en naiv tilgang til livet og tro på at mor klarede alt, og det havde jeg jo også ladet hende forstå at jeg gjorde. Jeg satte mig ved køkkenbordet overvejde flere muligheder. Appel? – hmm kunne nok ikke bruges til så meget, det ville også være et svagheds tegn. Trusler? – i kraft af min mand, havde jeg gode kontakter – men min mand kunne – og skulle ikke, indblandes i det her, så nej. Men nu hvor var en mand – så var der jo sin kvindelighed – sexappeal at spille på?
Allerede dagen efter var jeg på vej, der var kort tid til sommerferiens start og jeg var tvunget til at handle hurtigt. Jeg var pænt – klassisk klædt matchende jakke og nederdel et sæt jeg fik syet i thailand da vi i vinters var på ferie – og det sad godt, smøg sig til min krop og fremhævede mine kurver og slanke talje – min timeglas figur. I dagens anledning havde jeg taget en lidt tynd hvid chiffon skjorte på, så antydningen af den bh der støttede og løftede min pæne D-skål barm, kunne ses. Lidt fræk måtte man jo godt være, bare man også var stilet samtidig.
Jeg mødte Silje på gangen, foran hendes klasselokale “hey mammi..” – Sagde hun glad og kyssede mig på kinden. Hun var i selskab med det rædselsfulde pigebarn Agnes – et lebbebarn uden nogen far – eller som Silje rettede mig: “Agnes er et regnbue barn, lyder det ikke bare helt vildt smukt?” Regnbue-barn ? – Jeg kunne ikke finde det smukke i det, syntes det var vammelt og forkert og man kunne også se på pigebarnet at hun manglede noget opdragelse. Godt! – Silje kunne få nogle nye veninder, forhåbentlige nogle der var lidt mere classy.
“Anders er derinde, jeg har sagt at du kom idag” – sagde Silje og pegede ind mod klasselokalet. Jeg smilede hun gjorde mig stolt – sådan at lave lidt forarbejde
“ok – fint Silje går du så ikke lige med ind og snakker?”
“Nope – du sagde du klarede det mammi”- svarede Silje og tog Agnes under armen. De fnisende piger gik ned af gangen – og ja, jeg havde jo sagt at jeg ordnede det. Jeg bankede på døren – åbnede den og gik ind. Anders sad ved et af bordene – smilede og gav mig høfligt hånden. En nogen lunde pæn fyr – nok 10 år ynge end mig men det skulle nu ikke afholde mig fra at prøve.
“Ja – Silje sagde du gerne ville snakke med mig?” Smilede Anders, han virkede mere selvsikker end jeg huskede ham fra sidste skole-hjem samtale.
“Ja..æhh.. ” – jeg mærker min usikkerhed, – at jeg bliver lidt nervøs. Var fuldt ud klar over at Silje ikke passede sin skole – men det var jo bare et tal – betød så lidt for ham men al verden for Siljes fremtid.
” Æhmm..Silje siger..” Jeg tøvede lidt, vidste ikke helt hvordan jeg skulle formulere det.
“jahh..hvad siger hun?” – spurgte Anders og lænede sig lidt frem hen over bordet.
“Hun siger du vil give hende 03..?” Jeg smilede til ham, var sikker på at det var en misforståelse.
“det er rigtigt..” – svarede Anders og fortsatte:”jeg er sikker på at Silje kan mere, hun er kvik men hun har ikke afleveret så meget som en skriftlig opgave i dette år og deltager stort set ikke i timerne”
Jeg sank engang, kiggede ham dybt i øjnene – prøvede at fange hans indre vildyr – fiskede efter instinkter eller mere korrekt, jeg rå flirtede. Anders øjne var venlige – smilende lyseblå øjne. Han havde forståelsen for at jeg gerne ville have Silje på privatskole, men var ikke villig til at ændre hendes karakter. Privat skolen var en af de ambitøse – ville kun have de skarpeste, det forbandede 03 ville sænke hendes gennemsnit og dermed lukke hendes mulighed. Jeg tog min pung frem, tilbød ham 5000 lige nu og her, for at ændre karakteren – han afslog, sagde at det ville stride mod hans principper og det etiske i at være underviser.
Han var så forbandet korrekt, at det begyndte at blive irriterende, ikke engang 10000 kr fristede ham. Jeg lænede mig helt over mod ham – fingererede ved min øverste skjorte knap, min tungespids fugtede mine læber – da jeg spurgte ham om der var noget jeg kunne gøre for ham?
“vi kan aftale at mødes en dag… Eller jeg… – lige her og lige nu? – du kan vel låse døren?” – Hviskede jeg blidt og forførende. Jeg var sikker på jeg havde ham nu! Sådan et tilbud kan de færreste mænd modstå. “Det er et fristende tilbud.. Men det går ikke og i øvrigt er jeg godt gift” – smilede han. Godt gift? -Er ikke nogen hindring.
“Det bliver mellem os – bare os to – du og jeg” – hviskede jeg. Jeg lagde benene over kors – trak en anelse op i min nederdel, tillod den korrekte skolelærer et kig op af mine pæne lår. Han var ikke helt upåvirket. “Du er attraktiv – en smuk kvinde” – sagde han stille. “Anders du behøver ikke nøjes med at kigge – du kan også mærke – få mig. Sådan helt rigtigt – glide op i mig” – jeg var ved at være godt lun – kunne egentligt godt bruge lidt frækt. Jeg lænede mig igen frem – lagde min hånd oven på hans – kærtegnede ham blidt. Jeg kradsede forsigtigt på hans håndryg – lod mine fingre følge længden af hans fingre. “Hun får ikke noget afvide..” – hviskede jeg og drejede rundt på hans vielsesring.
Det ramte mig – sortnede for mine øjne. Jeg vidste slet ikke hvor jeg skulle kigge hen – eller gøre af mig selv og jeg følte mig så dum. Det kunne jeg jo ikke hamle op imod. “Han..” Sagde Anders og fortsatte “jeg er gift med en mand – jeg er homosexuel..” Jeg følte mig virklig dum. Forlegen.
Min mission med Anders missede og guderne skal vide jeg prøvede – meget. Det tændte mig, tændte mig usigeligt meget at faldbyde mig på den måde – men den helt rigtige og lykkelige slutning havde nu været hvis jeg havde kunne forfører min datters klasselærer til at hæve hendes karakter. Homosexuel, det havde jeg ikke lige set. Jeg havde mange overvejelser om hvad mit næste træk skulle være. At lade hende fortsætte på den kommunale var ikke en mulighed – det blev over mit lig. Silje var ganske upåvirket – faktisk virkede hun glad og overstadig.
Jeg havde overhørt en samtale hun havde med Agnes, hvor hun krukket havde sagt: “aii skat, jeg gør alt for at blive på skolen..” Det frustrerede mig – irriterrede mig, hvis hun bare vidste hvordan jeg kæmpede og ville betale for hendes fremtid.
Jeg overvejde at opsøge skoleinspektøren på den kommunale – men kønnet var imod mig, en middelaldrende kvinde, det var dømt til at slå fejl. I stedet havde jeg ringet til privatskolen – arrengeret et møde med den mandlige inspektør – og Silje skulle med, koste hvad det ville, hun skulle præsentere sig fra sin bedste side. Hun kunne ligeså godt lære det nu – hvordan man præsenterede sig selv og kunne opnå hvis bare man ville, det var sådan de høje og velbetalte stillinger blev besat. Det var ikke nogen nem opgave, at få overbevist Silje om, at hendes deltagelse var en nødvendighed – og da slet ikke, når jeg ikke kunne bruge hendes far, som ham der skar igennem og krævede. Men det lykkedes – penge har mere magt end man tror.
Det er få dage efter mit mislykkede forsøg med Anders. Silje og jeg har indgået et kompromis – hun fik lov at tage i centeret med Agnes en time efter skole og derefter mødes vi ude foran privatskolen – uden Agnes. Silje har fået lidt lommepenge inden og når mødet er slut – får hun lidt flere. Jeg har klædt mig pænt på, føler mig stilet – som en rigtig mor, der har et barn på privatskole. Jeg smager lidt på sætningerne: ‘min datter går på privatskole’ – ‘privatskolen var det eneste rigtige for min datter’ – ‘min datter er sååå glad for at gå på privatskole’. Uhmm det føles lækkert at sige – glæder mig til at bruge ordene sådan rigtigt – i en samtale.
Jeg er ankom til skolen i god tid – sad i bilen og fornemmer den gode stemning og privatskolens flotte klare aura. Der er så pænt, rent. Det er ordentlige omgivelser, er sikker på at Silje vil trives her. Ti minutter før mødet, jeg retter på min make-up, stiger jeg ud af bilen – spejder efter Silje. Suk. Aftalen var et kvarter før. Hun er håbløs – lidt for forkælet. 5 minutter før møde start, går jeg gennem døren til adminestrationen på skolen. Jeg er irriterret, men nok ikke helt overrasket over Silje – det kunne jeg nok have sagt mig selv.
Der ER virklig flot på skolen store grønne planter og smuk kunst på væggene – ikke de der usle halvt iturevne plakater med ‘madpyramiden’ og ‘husk cykelhjelm’ der hænger på den kommunale. Her er pænt og nydeligt – omgivelser der passer til mit kønne succes barn.
Jeg studser lidt da jeg høre en latter og stemmen? Jeg bliver glad og overrasket da jeg ser Silje – hun snakker pjatter lidt med en kvinde der sidder ved receptionen. Åhh hvor godt, så kan jeg stadig lave aftaler med hende. Min glæde og overvældelse forsvinder da Silje rejser sig og vinker til mig. For fanden da – hun er iført de små blå helt tætte – klæbende shorts. Dem der får hendes numse til at strutte på en måde som den slet ikke skal – og da slet ikke nu. For fanden, jeg havde jo sagt til hende at hun skulle være ordentligt klædt på – dette var ikke ordentligt. Jeg rækker høfligt min hånd til kvinden – præsentere mig, fortæller at jeg er Siljes mor.
“Maria – jeg er skolesekretær” – smiler kvinden, da hun tager min hånd. Sindyg smuk kvinde – en løvinde med en kæmpe manke, smukke spillende øjne indrammet af tykke mørke øjenvipper. Kvindens træk er fine – blide, men hendes øjne, sjælens spejl afslører noget om hende? – Hun ligner en der har levet før – genfødt i et nyt hylster – og hvilken et, et kort øjeblik glemmer jeg alt, om min irritation over Silje da jeg kigger Maria i øjnene.
“Jeg har haft fornøjelsen af at møde din datter – sikke en livlig pige” – sagde Maria smilende inden hun slap min hånd. Jeg svarede ikke, smilede forlegent og var ikke sikker på, at det var helt positivt, at være var ‘livlig’. “Jeg ser lige om han er klar..” Sagde Maria og gjorde et kast med hovedet mod en dør, lidt længere nede af gangen. Jeg smilede, nikkede bekræftende og kiggede efter den kønne kvinde – inden jeg tog fat i armen på Silje.
“Hvad tænker du på? Jeg havde bedt dig tage ordentligt tøj på?” – hvæsede jeg irriterret og kiggede ind i Siljes levende øjne. Markerende trak hun armen til sig og sagde:”hende der Maria, syntes det var fedt. Hun spurgte hvor jeg havde købt shorts’ne..” Jeg sukkede irriterret. Det var tidlig sommer – bøgen var for længst sprunget ud. Jeg havde hverken en trøje eller jakke der kunne dække Siljes krop bare en smule.
En gammel dårlig vane – en der har eksisteret siden jeg var ung pige – meldte sig på banen. Jeg sugede min kind ind – bed nippende i kødet på indersiden af min kind. Som yngre kunne jeg uden at tænke over det bide mig selv til blods, nu havde jeg lært at stoppe det inden. Men de nippende bid, varslede at jeg var nervøs og stresset.
Jeg bed stadig nervøst i kinden – da Maria smilende kom tilbage “han er klar – i kan bare gå ind” – sagde hun og pegede mod en dør. Jeg sørgede for at gå foran Silje – ville gerne give manden et godt indtryk, inden han så Silje. Selvsikkert skubbede jeg døren døren op, nu ville jeg vise Silje hvordan man solgte sig selv bedst – hvordan man opnåede succes i livet.
“Heii” – smilede jeg, rakte hånden frem, præsenterede mig og kiggede ind i øjnene på en nogenlunde jævnalderne mand. Han smilede – virkede rar og absolut modtagelig for lidt kvindelig charme. “Daniel Mogensen” – sagde han og gav mig et fast håndtryk. En rigtig mand lækkert. Han gav Silje hånden – bød os at tage plads i et par lækre hvide læder stole.
“Nå – jeg kan forstå der er lidt problemer?” – sagde Daniel, kiggede ned i sine papire før han løftede blikket – kiggede spørgende, venligt på Silje. Silje trak lidt på skulderen, før hun sagde: “jeg har ikke nogle problemer, jeg vil hellere..” jeg kunne ha’ passet sko der var 5 numre mindre, end min str. 37 Hvad tænkte hun på? skyndte jeg mig at afbryde “Ja, altså der er lidt problemer.. Men det er jo ikke fordi Silje er dum, hun er rigtig dygtig, jeg tror faktisk at det mest er personligt fra hendes lærers side..men æhh ..hendes gennemsnit, er ikke helt som i kræver” – jeg havde ham – jeg kunne mærke hans nysgerrige opmærksomhed.
Ud af øjnkrogen kunne jeg se Silje ryste let på hovedet – som om jeg var helt håbløs, eller som hun plejede at udtrykke det: “Helt væk” Hun begyndte at irriterre mig helt sindsygt meget, tror slet ikke hun havde forstået hvor meget det her betød for mig..eller for hende selv for den sags skyld. Jeg puffede diskret til hendes arm med min albue – lod hende forstå at det her var vigtigt. “Hvor meget under?” – spurgte Daniel venligt “ikke voldsomt meget..men vi ved det ikke helt endnu, vi har ikke fået det skriftligt” – løj jeg, beviser måtte komme senere. Jeg smilede – små flirtede med den flotte veltrænede skoleinspektør. Selv menneskerne på denne skole var flotte og tjekkede.
Daniel kiggede på Sille, snakkede med hende og spurgte intresseret ind til hende. Jeg var lettet, havde egenligt følelsen af at han kunne abstrahere fra hendes påklædning og snakkede til den søde intelligente pige, hun var. Sille svarede på hans strøm af spørgsmål og hun var da også på sin vis positiv. – hun kunne godt have gjort det bedre – bare lidt bedre. Daniel fortalte at skolen har en skriftlig test, som de bruger til de elever hvor der er lidt tvivl og spurgte Silje om hun var intresseret i at tage denne? På Siljes lidt ligegyldige “ja ja ..” – svar, er jeg ikke i tvivl – hun faker, spiller samarbejdsvillig men modarbejder i den grad.
“ja..” Siger Daniel, da det pludseligt banker på døren, Maria -sekretæren stikker smilende hovedet ind. Jeg opfattede det hurtigt, en moden kvinde som jeg, mærker hurtigt den gnist og energi der er imellem to mennesker. Daniel og Maria havde noget sammen – noget vildt og lækkert. Det tog pusten lidt fra mig, at skulle hamle op med den kønne skolesekretær, men en sund udfordring. Hun undskyldte forstyrrelsen, men tilbød Silje at gå en tur rundt på skolen og låse af, alle havde fri og var gået hjem. Jeg puffede til Silje, virkede og var begejstret – da jeg smilende sagde: ” gå du en tur med rundt og kig skat” – det passede mig godt, passede perfekt i mine planer kunne godt bruge lidt tid med den rare inspektør, ikke noget vildt – bare spille lidt med øjnene.
Silje rejste sig lidt modvilligt – det nev i maven, da jeg så hendes lille struttende numse forsvinde ud af døren, de shorts altså. Jeg kiggede på Daniel følte mig en anelse usikker og nervøs, da jeg undskyldte Silje “det er altså ikke hendes normale påklædning..” – hviskede jeg lavt. Jeg er ikke sikker på hvad han svarede – der var noget usagt, noget mellem linierne. Han satte albuerne i bordet, foldede hænderne og støttede hovedet på dem da han sagde: “jeg syntes ikke hendes påklædning fejler noget, men her på skolen bruger vi uniform” jeg var lettet, uniform ? Ja selvfølelig.
Daniel fastholdt mit blik – havde følelsen af at han kiggede direkte igennem mig da han spurgte: “hvor langt vil du gå for en plads til Silje?”
“Æhmm..øh.. Jeg..jeg vil gå langt – meget langt..” – hakkede jeg. Jeg kunne ikke greje ham, hvad spurgte han om? Penge..? Sex?
“Ok… Lad mig spørge på en anden måde, 1-2 eller 3 timer?” – sagde han og kiggede stadig igennem mig. Han gjorde mig forvirret – forfjamsket og usikker, hvad spurgte han om? Forsigtigt prøvede jeg den sikre – ufarlige “1 time” – hviskede jeg. Daniel kiggede ned i sine papire – meget høfligt og formelt sagde han: “så har vi desværre ingen pladser..”
“2 ..nej 3..” – hviskede jeg desperat. Han smilede skævt – charmerende og lidt flabet på den helt rigtige drengede måde – han var en voksen myndig mand, men havde noget lækkert, frækt og modigt over sig.
Han fiskede sin tlf op, rejste sig og smilede da han kantede sig rundt om skrivebordet. Min hjerte hamrede afsted i mit bryst. Følte mig brændene varm og iskold på en og samme tid. Han satte sig hvilende på kanten af bordet – lige foran mig. Det var som om han var sløret – uklar i sine signaler. Forventede han jeg fiskede ham frem? Skulle jeg tage initiativet..? jeg lagde hånden på hans lår, prøvende tilpas langt nede mod knæet og alligvel ikke så langt fra gylpen. Daniel løftede hånden – signalerede at jeg skulle vente. Jeg lænede mig tilbage i stolen – betragtede Daniel som han sad der sexet og afslappet. Hvilken type var han? Hvordan ville han håndtere, hvis jeg fortsatte..?
Daniel kiggede mig i øjene, han havde telefonen op til øret – men læste mig. Jeg rettede mig i stolen, skubbede brystet lidt frem – kiggede ind i hans forførende dybe øjne. Han var lækker – gjorde mig nysgerrig. “skat, vil du tjekke om vi har en uniform liggende? Ja..ok.. Nej bare i salen ..så kommer vi. Ja skat – selfølelig det har jeg jo lovet dig..”
Jeg prøvede ihærdigt at følge med i Daniels telefon samtale – men intet af det gav rigtig mening. Han smilede, kærtegnede min kind og lade telefonen ned på bordet.
“3 timer – du er både smuk og modig..” Åhh – han var ikke kun flot, han var også super charmerende.
” De..de tre timer? – det er ikke nu vel?” Hviskede jeg blidt – jeg havde lyst til at kysse ham, kaste mig i armene på ham – smage ham, men jeg kunne ikke tilbringe 3 timer med ham nu – og hvad med Silje? Godt nok mente jeg at hun skulle lære hvordan man solgte sig selv bedst – men ikke på denne måde, hun skulle blive i illutionen om at man kunne snakke sig til det – ihvertilfælde nogle år endnu.
Daniel svarede ikke, men han åbnede galant døren og holdt den for mig – århh, han gjorde mig våd hans tiltrækkende ydre og galante opførsel, ikke tit man ramler ind i sådan en mand. Jeg prøvede, guderne skal vide at jeg prøvede ihærdigt. På vej ud af døren – gik jeg helt tæt på ham, snittede hans brystkasse, hvis han ville kunne han have taget mig i sine arme og kysset mig. Han kyssede sikkert lækkert – forestiller mig at han er krævende, intens og legende. Den slags kysser hvor man kan mærke det i hele kroppen – mums.
Vi gik ned af gangen – Daniel ville vise mig skolen og derefter kunne vi se hvor langt pigerne var nået. Jeg trippede facineret med med ham – lyttede til hans stemme men hørte ikke helt hvad han sagde, duftede diskret til ham og havde høje forventninger. Jeg var lun – måske kunne jeg køre Silje hjem – eller i centeret? Køre tilbage og hygge lidt med Daniel? Skulle jeg spørge ham – eller virkede det lidt for ivrigt?
Daniel afbrød min tankestrøm – da han guidede mig ned at nogle trapper. En kælder under skolen, ikke på nogen måde en fugtig og ulækker kælder, men ligesom resten af skolen, stilet med smagfulde italianske klinker og pæne pudset hvide vægge. Allerede for enden af trappen, så skete det. Jeg kunne ikke modstå ham, havde så meget lyst til at røre ham, kysse ham. Jeg havde ventet på det. Daniel pressede mig op af væggen, stod helt tæt med panden mod min. Selvfølelig kunne han ikke kysse mig på kontoret – det skulle være lidt mere hemmeligt. Hverken Silje eller hans “sekretær” Skulle opdage noget. Jeg sendte en tanke til den smukke unge Maria, mærkede mit stolte ego vokse inden i mig.
Hans ånde var varm, hans store hænder der flettede sig ind i mine – han fik mig til at føle mig, som en genert teenage pige sekunder før hendes første kys. Kom – skreg mit indre kys mig, snav mig fuldstændig i gulvet. Det eneste der kom ud af min mund – var lidt generte, forlegne fnis. Men han tændte noget i mig, det var ikke længere udelukkende et spørgsmål om en plads til Silje. Der var noget andet en kemi, et begær der ikke kunne modstås.
“Nu skal du virklig tænke dig godt om” hviskede han hæst, jeg nikkede – hans stemme, den ramte noget i mig, noget lækkert og varmt. “Vil du stadig have en plads til din datter, her på skolen?” Hviskede han og slap min hånden inden han førte den op til min kind og kærtegnede mig. “Jahh – tak” – gispede jeg stakåndet, der var ikke noget jeg hellere ville. “Lækkert – om tre timer har du min underskrift på et velkomst brev” – hviskede han og lukkede sine læber om mine.
Jeg var forvirret – men hans frække tunge der afsøgte alle afkroge af min mund, fik mig til at glemme. Jeg legede med, snoede min tunge om hans, suttede på hans tunge – overgav mig fuldstændigt til ham og nød det. Vi kyssede blidt, snavde vildt – jeg mærkede på hans hårde bryst og stønnede overgivende, da han lukkkede hånden om mit bløde bryst. Det var så lækkert – frækt og føltes så rigtigt. Ægte drivende liderlighed. Daniel var en lækker og krævende kysser. Min krop skreg på at mærke ham – sådan rigtig mærke ham.
“Vil du åbne din skjorte for mig?” Hviskede Daniel, liderlig men stadig en gentelman. Jeg var ikke i tvivl, selvfølelig ville jeg åbne for ham. Han kærtegnede mine skuldre og arme, smilede på den der drivende sexet måde og kiggede ophidset på, at jeg åbnede. Jakken og skjorten gled ned og landede på de flotte klinker, Daniel kyssede mig og hægtede min bh op. Han kyssede min skulder, bed let i min hud før han med tænderne trak min bh af mig, han var så fræk – helt rigtig sexet og fræk. Det her var ikke kun en tjeneste – det var lideskab.
“Rør ved dig selv skat..” Hviskede han, hans hænder hvilede på væggen over mit hoved, han smilede kysse mig på næsen og hviskede igen: “kom..” Jeg løftede min hænder, lukkede dem om mine bryster og klemte, masede og stønnede. Han stønnede bekræftende, gav mig mod på at klemme lidt hårde – lukkede tommel og pege finger om min brystvorte og nulrede dem og pressede min barm sammen for ham. Det var lækkert – frækt at stå her i en kælder, med en fremmed mand og gøre sig til. “Du er lækker ..” Stønnede han og flyttede hænderne ned omkring min røv, hvor han gramsede og æltede mine baller.
“Kom ..” Sagde Daniel og tog min hånd – førte mig igennem kælderen, “mit ..mit tøj..?” Fnisede jeg overstadig og tændt – “bagefter smukke, nu skal vi lige..” Jeg fnisede, var så forført at den lækre mand og hans charmerede ordvalg – smukke, frække og skat..åhh han fik mig til at drive. Jeg var nysgerrig, hvad havde han nu fundet på? Det dunkede spændt i min krop. Foran en dør stoppede han op, holdt mig tæt ind til sig – kyssede mig – slikkede mig fra halsen, ned over brystet – ned af maven og lod sin frække tunge cirkle omkring min navle. Uhh jeg var klar til ham, var så klar til at mærke ham trænge ind i mig. Jeg rødmede over min egne tanker – men hvor ville jeg gerne tages – lige her og lige nu.
“Er du klar baby?” – hviskede han med begge hænder om mine kinder, om jeg var mere end klar – jeg var så tændt som jeg ikke havde oplevet de sidste mange år. Mine tanker og min krop kørte på højtryk – da Daniel åbnede døren. Jeg var i trance – min helt egen liderlige bobbel, hvor intet kunne trænge igennem, ikke andre end Daniel. Han trak mig ind i et rum, mine kinder blussede – min puls bankede. Jeg håber det her bliver lækkert – det kan næsten ikke blive andet. – og jeg …håber der er …madras….
NEJ! – nej! Du godeste, Jeg kiggede ham i øjnene, det her var ikke rigtigt..det kunne det ikke være..måttet ikke! Han smilede – havde armen om min afklædte skulder. Smilet gav mig ikke længere den helt varme, liderlige følelse. Mit hjerte hamrede afsted, det susede for mine øre, jeg bed mig nervøst i kinden og mærkede tårene i øjnene. NEJ!
Giv forfatteren en kommentar - KLIK HER





Jens
12/10/2015 kl 22:34
Fedt.. Glæder mig til forsættelsen 😀
Ham den liderlige
12/10/2015 kl 21:36
Ikke for lang tid pleace
Ginger
12/10/2015 kl 20:02
Så Maria KUNNE ikke holde nalderne fra den indbydende lille tøserøv…, eller?? 😀
Safran
12/10/2015 kl 20:58 - som svar på Ginger
Hmmm.. Nah..tjo jeg siger det ikk ? ?
Ginger
12/10/2015 kl 23:17 - som svar på Safran
Joooo, sig det nu, Safra. Pleeeeeasen
Safran
13/10/2015 kl 8:14 - som svar på Ginger
Et hint de tags der er knyttet til novellen, passer super godt…til 2’eren ?
Ginger
13/10/2015 kl 10:12 - som svar på Safran
Jaaaaa, måske lille frække Silje får udvidet sit stramme lille røvhul med en strapon?? 😀
Safran
13/10/2015 kl 20:01 - som svar på Safran
Nahh lad os bare sig næsten… Men din fantasi fejler vist ikke noget Ginger ?
Safran
12/10/2015 kl 19:25
Andet afsnit er sendt ind – så lad og alle håbe ?
FruP
12/10/2015 kl 18:37
Så godt skrevet!! Og fortsættelsen kommer vel meget meget snart???
NNastyJR
12/10/2015 kl 17:13
JO!!! Frygtindgydende godt! Total-Safran.dk ?
Sofie
12/10/2015 kl 16:59
Årets cliffhanger! 😯 jeg holder vejret indtil næste afsnit – så please lad der ik gå lang tid 😉