- Dragens legetøj – del 1
- Vinterferie
- Bedækket af bæstet
- Pensionistens lyster
- Hvis jeg må se din, må du se min
- De 2 sinker i nabohuset 1
- Doktor Nielsen
- Efter skoletid
- Thor den lille supermand
- Andreas og Thomas – Drenge til sex
- Mødet med far på chatten del 1
- Amanda – En Fan
- Mia – En Sjæl i Frihed
- En sensommer rejse
- 5 år efter skole
- Mosters store gravide bryster
- Bellas sommerferie 3 – Lærkes oplevelser
- Min fætters lektiehjælp
- Ida
- Forsømte Moster Tove
ferie tur til Israel 6+7
Katie slikkede mig i øret og sagde med en blid stemme. Jeg kan ikke lide at blive sagt imod af en fange
Forfatter: laust
Læs del 5
efter jeg fik min store tur var jeg helt træt og følte mig våd i øjnene. Brian Stefan og Dennis kiggede bare på mig, på den måde at det var godt at det ikke var dem. men soldaterne var uforudsigelig. de kunne lige pludselig give Brian Dennis og Stefan samme tur. alle ret!!! råbte Katie. Stefan, Brian, Dennis kom atter på benene.
de fire smukke menige pige soldater stod på række og kiggede på os med et blik af magt. Isabelle smilede til mig, og sagde med lav stemme, jeg glæder mig til i aften. der lidt andret i planerne, sagde Katie som kiggede på Dennis, Brian,Stefan og jeg. vi skal besøge obersten som bor i et stort luksus hus sammen med sin kone og sine to teenage døtre på 16 og 17 4 kilometer væk her fra lejren. oberstens døtre er meget smukke og de ville gerne møde sådan nogle fyre som jer. i skal spise middag sammen med dem. obersten er meget rig. så nu tager i fange dragten og solhatten på nu og så marchere vi afsted. i skal ikke i hundesnor. for nu jeg besøger obersten ville jeg være fin. så i fire lækre drenge skal marchere på række frem til vi når oberstens hus. jeres fire fangevogtere ville gå på jeres side.
Stefan,Brian,Dennis og jeg fik vores hvide fange klæde på og gik på række. vi havde en menig soldat på vores venstreside hver. Soldaterne havde hver en rygsæk på deres ryg. de duftede af parfume. Katie gik forrest sammen med Isabelle. i soldaternes ryg sække er der vand og frugt. i drenge skal have vand ellers dehydrere i. Frem ad march!!! råbte katie og vi marchede ned af den marmor belagte gang.
da vi noget udenfor stod der 2 pigesoldater mad skarpladte maskingevær som sad fast i en sort læder rem som hang over deres skulder. vi standsede ude på pladserne. Katie vendte sig om og kiggede på os. jeg kunne mærke at den menige soldat som stod ved min side nusse min arm. de 2 bevæbnede soldater skal sørg for at i ikke stikker af. jeg ville påminde om at det er strengt forbudt at en fange stikker af. straffen for en fange som stikker af skal udføre straffe arbejde. som jeg nævnte tidligere er lejrens straffe arbejde er
ordne vaske hærens tøj i hånden i 12 timer fra 5 om morgnen til 5 om eftermiddagen.
arbejde med hakke og spade.
vaske sergentens toilet gulve med en tandbørste.
så nu har jeg udtrykt mig klart. frem af march!!! vi i imellem 2 barakker Katie og Isabelle førte trop. de 2 bevæbnede pigesoldater førte bagtrop. jeg var lidt nervøs om de kunne finde på at skyde mig i benene. nåede frem til en stor port imellem to vagt tårne. der stod endnu 2 pigesoldater og vogtede porten. Holdt!!! råbte Katie og gjorde tegn med sin ene hånd. portvagterne åbnede porten. bag porten førte en sti imellem nogle træer.
Frem af March!!! råbte Katie og vi marcherede ned af stien. nu gik vi imod oberstens luksus hus. Katie fik sagt holdt igen da vi gik forbi en indhegning hvor vi så at nogle mænd som hakkede i sten iført de samme fangeklæder. Her har vi så en af lejrens straffe arbejdere, de er enten forbrydere eller har begået hærværk imod vores synagoger. at øge hærværk imod en synagoge er strafbart. det ville vi jødiske soldater ikke have. jeg blev en smule overmodig og sagde, at de ville jeg da heller ikke have imod vores kristne kirker i Danmark. Katie fik et stram ud tryk og gik hen til mig. Jeg stod bagerst i drenge rækken.
jeg ville ikke have at en fange afbryder mig når jeg er ved at sige noget!!! råbte Katie og pirkede min røv med sin pisk. Katie sin arm omkring min hals. Jeg kunne dufte Katies parfume. Katie slikkede mig i øret og sagde med en blid stemme. Jeg kan ikke lide at blive sagt imod af en fange. Katie nippede mig i øreflippen og derefter kyssede hun mig på kinden. Nå gik Katie forrest igen. Frem af march. vi marcherede igen. jeg var nervøs hvordan obersten og hans familie var. men solen bagte igennem vores solhat.
del 7
jeg var træt i mit hoved på grund af den stærke sol. jeg blev også beordret af soldaterne at drikke vand. jeg var lidt udmattede, og det var jeg sikker på at de andre 3 også var. vi stoppede op foren et stort ørken sands farvet hus. det store hus havde en indgang der var buet for oven. Katie beordrede holdt, og vi standsede. det er så oberstens hus. og når vi går ind under bue indgangen går ind i en firekantet gård. der ville i møde obersten og hans 2 døtre, sagde Katie og beordrede til at gå. da vi gik ind under buen, så jeg at vi stod i en firekantet gård med et springvand i midten som var om kranset af små banan palmer.
Katie beordrede Stefan,Brian,Dennis og jeg om at stå på række, hvorpå derefter at beordre de fire menige pigesoldater om at stå ret og de to bevæbnede om præsentere gevær. Først kom et ægte par ud af en til venstre for os som var først i 50,erne. Konen var mørkhåret manden var halvskaldet. Obersten så flink ud han nikkede bare til Katie. Men nu kom 2 rigtig smukke unge piger til venstre for os. pigerne havde langt sort brun hår og havde hvide silke kjoler på. men jeg blev forskrækket da jeg så et den ene pige gik med en gepard i snor. jeg kunne aflæse på mine 3 venner at de heller ikke var tryk ved det. Katie trak vores bukser af. nu gik pigen leoparden hen til os. leoparden slikkede på skift vores tissemænd med sin tunge.
Bageefter slikkede leoparden vores røv hul på skift. det må jeg sige at det var jeg aldrig prøvet før. hold da op hvor ru den tunge var. efter gik pigen med leoparden videre. den anden pige smilede til os og sagde noget til Katie på Israelsk. Katie sagde at vi skulle tage vores bukser op og følge med. hun bad og så sine soldater om at følge med. vi der blev åbnet en døre frem for os. jeg kunne se at en trappe førte ned i en mørk kælder. kælderen var kølig og duftede som en kælder som man kunne bo i. pigen gik tændte for lyset og frem kom der en kælder med sandfarvede fliser og runde glas lamper op i loftet. Isabelle gik jo stadigvæk ved siden af Katie. pigen førte os ind i et rum til venstre. der var fire brikse med sorte læder betræk, magen til dem de havde i lejren. bortset fra at selerne ikke hang ned fra loftet. vi fik besked på tage vores fange klæder og sko af og ligge os op på briksen. Isabelle spændte vores arme og ben fast i selerne som var monteret fast på briksen.
Isabelle kildede mig kærligt under fødderne. jeg begyndte at rykke dem fra side til side. jeg kunne ikke trække dem til mig. Katie hentede nogle stearin lys frem. Katie tændte stearin lysene for at gøre det lidt romantisk. Oberstens smukke datter kom hen til mig med en store hvid svane fjerd
hingelars@yahoo.com
Giv forfatteren en kommentar - KLIK HER





Læserne siger: