En hemmelighed fra en balletdanser 2

Der var hænder overalt på mig. Flere af pigerne skiftedes til at stikke en finger op i min fisse, mens Jane slikkede og slikkede

Forfatter: Lu
Læs forrige afsnit

En anden oplevelse som ung danser.
Det er relativt normalt at besøge andre dansekompagnier, hvis man søger job, eller bare er på besøg i den pågældende by. Da jeg blev gammel nok til at besøge professionelle teatre, men stadig boede hjemme, benyttede jeg mig af muligheden, når jeg var på de årlige ferier med mine forældre. Jeg tror at jeg var 17 – 18 år, og jeg var lige begyndt på min uddannelse som danser. Så jeg var i virkeligheden ikke uddannet nok, og ikke gammel nok til at besøge de professionelle kompagnier endnu. Men jeg havde vundet nogle internationale konkurrencer, som åbnede nogle døre for mig.

Som altid var det hyggeligt, når jeg var på ferie sammen med min familie. Men jeg glædede mig meget til lidt afveksling med træning sammen med spænende nye mennesker, og nogle kendte balletmestre.
Historien fortsætter under reklamen

Det her sted husker jeg specielt. Min mor fulgte mig hen til teatret, hvor jeg havde en aftale den dag. Det var ca. ved 09:30 tiden, og jeg blev hentet af en af danserne. Jeg tror hun hed Sophie. Hun var meget sød, og viste mig lidt rundt på vejen op til omklædningsrummet, hvor vi begge gik ind. Jeg havde taget min hvide yndlingstrikot med, med det dybe udsnit i ryggen, så den viste hele min ryg, som jeg var ret stolt af. Jeg kunne specielt godt lide de tydelige aftegninger af mine muskler. Normalt ville jeg også træne i hvide strømpebukser, men det var normalt at man som professionel, ikke behøver at træne i ”uniform”. Så jeg havde bare min trikot på og nogle sorte leggings. Og selvfølgelig nogle tykkere bukser og trøje til at varme op i. Jeg bemærkede at de andre piger ikke havde leggings på, men trænede i de klassiske hvide eller pink strømpebukser. Men jeg tænkte ikke videre over det.

Sophie viste mig et sted i den store balletsal, hvor jeg kunne stå uden at tage en af solisternes faste pladser. Jeg skal fortælle jer, at der er et tydeligt hierarki inden for ballet, som i nogle tilfælde ikke er til at spøge med. Og som unge danser, var jeg meget ærefrygtig overfor dem, som var længere oppe i hakkeordenen.

Alle lå og stod og strakte ud, småsludrede med hinanden og smugkiggede på mig. Nogle af drengene var så meget flirtende på mig. Men jeg lod som ingen ting, selvom jeg altid synes det er hyggeligt at blive flirtet med.

Sophie fortalte mig, at balletmesteren var en ret bestemt mand, som ikke ville tolerere træningstøj, når vi begyndte. Og faktisk heller ikke sorte leggings, men ”lad os se hvad der sker, du er jo gæst” Sagde Sophie med et smil.

Da balletmesteren trådte ind i balletsalen, rejste alle sig op, og tog deres træningstøj af. Det samme gjorde jeg. Balletmesteren var midt i 30’rne, og havde været solist i nogle af verdens helt store kompagnier. Jeg kendte ham diverse videoer og jeg tror også at jeg havde set ham live på scenen i det teater, hvor jeg var denne dag var på besøg.

Træningen begyndte, og som håbet, gik det rigtig godt. Det var en ret hård træning, så jeg svedte en hel del. Min trikot gav tydelige aftegninger om mine bryster, og som altid stod mine brystvorter lige ud i luften. Ikke noget at sige til, når kulde og varme mødes. Det var bestemt ikke fordi jeg var liderlig. Et stykke inde i stangskolen (det er nogle øvelser man udfører, imens man holder ved en bare) kom balletmesteren hen til mig. Han så op og ned ad mig og afbrød øvelsen. ”Har du ikke lært hjemmefra, at man ikke har sorte leggings på til ballet”?

Jeg blev flov, og vidste ikke hvad jeg skulle sige.
”Tag dem af, det er ikke til at holde ud at se på sådan noget”!

Mine tanker fløj igennem hovedet på mig, og jeg anede ikke andet, at gøre som han sagde. Jeg kunne jo også bare have forladt salen. Men jeg var ung, og gjorde som han sagde. Alle kiggede på mig, imens jeg trak bukserne ned, for til sidst blot at stå i min hvide trikot. Mens jeg følte kulden af luften på mine ben, følte mig blottet og nedværdiget, men på jeg følte også at en vis tilfredsstillelse i at være centrum for alles opmærksomhed. Også hvis det kostede mig min stolthed, jeg nød at alle så på mig. Jeg havde heller ikke at skjule. Min krop var perfekt og veltrænet, mine ben var lange, slanke og nøgne, min mave lavede tydelig aftegning af mine mavemuskler, og mine bryster sad hvor de skulle og rokkede sig ikke ud af stedet.

Balletmesteren kunne tydeligt lide hvad han så, og kom tit forbi og rettede på mig. På et tidspunkt hvor vi skulle løfte det ene ben op til siden, (ligesom billedet, som TS lagde ud sammen med min første fortælling) kom han forbi og stillede sig lige foran mig og tog fat i taljen på mig med sin ene hånd og anklen på mit ben med den anden hånd. Og så pressede han mit ben endnu højere, indtil det var helt oppe mod min overkrop. Han stod helt oppe mod mig, og så mig lige i øjnene med et intenst blik, som jeg stadig husker, og ofte tænker tilbage på. Ikke mindst når jeg masturberer. Sådan et blik, som kan få en hver kvinde til at tabe både kæbe og bukser. – og så sagde han: ”hold det dér”!

Jeg var nærmest i chok, og jeg kæmpede alt hvad jeg kunne for at gøre som han sagde. Min krop rystede af anstrengelse. Og så gav han langsom slip, imens hans hånd gled ned langs mit ben og næsten ned til mit skød. Da han gav helt slip, gav det et gib i mig, og jeg lod et lille gisp fra mig. Mit ben blev der, og han så ned ad mit ben og igen op på mig og smilede. ”Det ser godt ud”! -sagde han og gik videre. Da øvelsen var forbi, hviskede Josephine til mig: ”Godt gået Lu, det er super flot at se på. Men tjek lige din trikot, måske sidder den lidt forkert”. Jeg vendte mig om, og så ind i spejlet vedsiden af mig. Balletmesteren er kommet til at trække i min trikot, så den var gledet til siden, så lidt af mit skød var blottet. Jeg blev ild rød i ansigtet, og da jeg så rundt i lokalet, blev det klart for mig, at de fleste tilstedeværende i balletsalen havde set min højre skamlæbe. Hvis jeg nu bare havde haft en fisse, som lignede et ”øksehuk”, så kunne man i det mindste havde været i tvivl om, hvad man så. Men mine inderste skamlæber er lange og lækre, og den ene så gladelig forbi kanten på min trikot. Var det det han mente, da han sagde at ”det ser godt ud”?

Resten af træningen var noget af den hårdeste træning, som jeg dengang havde oplevet. Jeg svedte meget, og min hvide trikot blev mere og mere transparent. Efter de 90 minutter var overstået, var jeg så og sige nøgen, så jeg skyndte mig at en T-shirt over mig, og gik efterfølgende hen til balletmesteren og takkede for træningen. Han så på mig, og sagde, at jeg til hver en tid skulle være velkommen til at besøge dem igen. Men måske med tøj på… og blinkede til mig.

Nede i omklædningsrummet mødte jeg nogle af de andre piger, som havde fri efter træningen. Bla.a. var en af solisterne, som virkelig var flot. Hun var sikkert ikke mere end 25 år gammel, og for mig, var hun en voksen kvinde og total stjernestatus. ”Jeg så dig godt deroppe i balletsalen. Du er super flot. Og du lagde ret smart an på balletmesteren”. Hun smilte, og fortsatte: ”Her i kompagniet har vi tradition for at hilse på de nye, på en helt speciel måde. Vil du gerne være med til det?” Jeg vidste ikke andet end at sige, ”ja, det vil jeg da gerne”, uden at vide hvad det bestod af.

”Du skal stille dig op på bænken så alle kan se dig, vil du det”?

Jeg stod endnu ikke afklædt, og mente, godt at jeg kunne gøre det. Så jeg stillede mig op på bænken. Imens de andre piger i rummet kom hen til mig med et indforstået smil, fortsatte Jane, som solisten hed: ”Nu hjælper vi dig med at tage dit tøj af, og så kan ceremonien begynde”. Det var lidt underligt at lade andre tage mit tøj af. Men de var søde, så det gjorde ikke noget. Det var meget grænseoverskridende, da de min trikot blev trukket ned under mine bryster. Jeg holdt mig for mine bryster, og lod trikoten fortsætte ned over min mave, hen over mine hofter for til sidst jeg stige ud af den. ”Se hvor glad hendes fisse er”! Sagde en af de andre. Og det havde hun ret i. Allerede da jeg stod og blottede mig i balletsalen, kunne jeg mærke det velkendte tryggen i min klit af latent liderlighed.
”Hold fast i bøjlerne på vægen” – sagde Jane. Jeg måtte blotte mine bryster, som jeg stadig holdt om, og tage fat i bøjlerne. Og så begyndte de alle at ae mig og tage på mig. Det var på en måde, så jeg på ingen måder følte det som et overgreb. Det var bare rart, og på samme tid blottende og grænseoverskridende.

Nogle hænder var mere nærgående end andre. Og jo længere tid jeg stod der, jo flere fingre ”kom til” at røre mine bryster og mit helt private skød. Først samlede jeg mine ben helt refleksagtigt, men snart stod jeg helt stille og nød alle hænderne på mig. Nogle af pigerne kysede hinanden og andre smilede op til mig. Det var bare rart og dejligt. Jeg havde hænder overalt.. jeg mærkede nogle af dem snige et par fingre ned gennem mine baller og forbi min røv til mit hul, som nu helt sikkert var vådt. Min bryster var helt hårde, og gjorde lidt ondt af spænding. Nogle af pigerne nulrede mine brystvorter mens andre forsigtig trak i mine skamlæber. ”Se her hvor har hun flotte lange skamlæber”!

Jeg var begyndt at ryste på mine ben, og jeg bad om jeg måtte sætte mig. Men Jane sagde til mig, at det var en del af ceremonien at blive stående, ind til de var færdige. ”Skal vi stoppe eller skal vi fortsætte”? Spurgte en anden. Jeg rystede på hovedet… ”Du skal bede os om at fortsætte, hvis det er det, du vil have”. ”jeg… jeg vil gerne have, at I bliver ved…” stammede jeg. Jeg var nået på punkt i min liderlighed, at jeg syntes at det var det vigtigste i hele verdenen, at de skulle fortsætte indtil jeg kunne få en forløsende orgasme.
”Hvad vil du? Vil du have at vi leger med din fisse, til du kommer”? Spurgte en tredje. Jeg nikkede. Men det var ikke nok for dem. ”Sig hvad du vil have” – sagde Jane.

”Jeg vil gerne, at i leger med mig”
”Det er ikke specifikt nok, hvad præcist vil du have”? Sagde hende, som hele tiden havde leget med mine baller.

Jeg tog mig sammen, og udtalte noget, som jeg aldrig før havde sagt til nogen før; ”jeg vil gerne have at I leger med min klit… ”
”Tak, det skal du få” – sagde Jane, og med det samme spredte hun mine skamlæber, og begyndte at slikke mig. Det var ikke første gang nogen slikkede mig. Men det var første gang, at en kvinde slikkede mig, og det var ved gud den allerbedste, på daværende tidspunkt. Jeg gjorde alt for at holde fast i bøjlerne, så jeg ikke faldt.
Historien fortsætter under reklamen

Der var hænder overalt på mig. Flere af pigerne skiftedes til at stikke en finger op i min fisse, mens Jane slikkede og slikkede. Det begyndte at sortne for mine øjne da orgasmen kom susende nede fra mit skød og ud gennem hele kroppen. Jeg lod mig falde ned i dybet af nydelsen og et hav af hænder og tunger som fangede mig, og forlængede nydelsen med kærtegn og slik.

Jeg åbnede igen øjnene, og lå nøgen på et håndklæde på gulvet. Pigerne omkring mig smilede. ”velkommen til vores hemmelighed” sagde Jane.

Giv forfatteren en kommentar - KLIK HER

4 kommentarer

  1. Glat tøs

    31/01/2019 kl 3:30

    Meget lækker fortælling om en fantastisk oplevelse.
    Optagelsesprocessen var en dejlig beretning.

    7+
  2. denkaadekyk

    30/01/2019 kl 8:52

    behagelig fortælling

    2+
    • Stilledrømme

      30/01/2019 kl 17:54 - som svar på denkaadekyk

      Jeg er totalt distræt for tiden, så jeg overså sgu’ i morges, da jeg var inde, at fortsættelsen er kommet på ? Kykken, du er min redningsmand ? Stærkt, LU, den snupper jeg som højtlæsning i aften….??

      4+
      • Stilledrømme

        24/02/2019 kl 15:26 - som svar på Stilledrømme

        Hov, jeg må da vist også hellere lige komme ? med min vurdering af fortsættelsen…? Dejlig historie, Lu, som vækker søde minder om det legendariske feministporno-site “Haze Her”, som crashede, fordi jeg brugte det for meget….? Gad vide, om de har fået det op at køre igen….????

        Har du en 3. del i støbeske(d)en??? ??

        0

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *