- Dragens legetøj – del 1
- Vinterferie
- Bedækket af bæstet
- Pensionistens lyster
- Hvis jeg må se din, må du se min
- De 2 sinker i nabohuset 1
- Doktor Nielsen
- Efter skoletid
- Thor den lille supermand
- Andreas og Thomas – Drenge til sex
- Mødet med far på chatten del 1
- Amanda – En Fan
- Mia – En Sjæl i Frihed
- En sensommer rejse
- 5 år efter skole
- Mosters store gravide bryster
- Bellas sommerferie 3 – Lærkes oplevelser
- Min fætters lektiehjælp
- Ida
- Forsømte Moster Tove
Gode råd til analsex?
Halløjsovs. Det forholder sig således at min bedre halvdel har ydet ønske om at prøve dette fænomen, kaldet analsex.
Jeg har ingen praktisk erfaring, må jeg med skam tilstå. Jeg er i min uendelige visdom nået frem til at det muligvis er en dårlig ide at gribe hende i hofterne, brøle “splitte mine bremsejl,” og så ellers hoppe om bord.
Hvilke råd har folket at give, udover de åbenlyse. Gnidecreme, opvarmning, blidhed og tålmodighed? På trods af at jeg er ret glad for ishockey, er jeg stort set et fredeligt menneske, og ønsker at hun får en så god oplevelse som muligt.
/Emil
Giv forfatteren en kommentar - KLIK HER





Allan
15/09/2024 kl 21:47
Min erfaring fra min debut med min kone (første gang for os begge) er nok lidt atypisk: Vi havde indtil da eksperimenteret med en finger indenfor, men ikke mere end det. Min kone ville ikke stå ved at hun var interesseret. Så en aften hvor vi havde sex, startede med oralsex, fik jeg hende til at stå på alle fire for at tage hende bagfra. Hun styrede pludselig at det skulle være analt, og hun pressede bagud til jeg kom indenfor. Hun fik to orgasmer undervejs, vi nød det begge til fulde. Men: Ingen langsom tilgang, eneste smørelse var hendes mundvand. Jeg vil ikke anbefale den vej, følg rådene herover, men så vil jeg tilføje: Det er ikke så svært, det er nok mest tanken der skal overvindes. Og en ting til: Vi har senere prøvet med at ligge på siden, det går ikke lige så godt for os, så det er nok individuelt. For os er det doggystyle der virker bedst. Hun kan stadig styre tempoet, til dels.
Fifti.
12/06/2025 kl 17:18 - som svar på Allan
en rigtig god indgangsvinkel til anal leg, invister i en anal skyller og skyl måsen rigtig godt ud med lunt vand. Så kan der rigtig slapper af når der leges der. Det man frygter mest er jo at der kommer ildelugtende afføring med i legen. Rigtig god fornøjelse, en meget fræk og lækker leg sammen med sin partner.
Emil
08/09/2024 kl 9:01
Jeg takker for alle de gode råd.
SubMissen
07/09/2024 kl 15:00
Gør det i missionæren.
Øjenkontakt er både kinky og romantisk
men det er også en rigtig god indikator for om du gør det godt eller ej.
Ansigtsmimik er hurtigtreagerende og direkte kommunikation.
Glidecreme er uunværligt, men er virkeligt godt trick er de her lube injektors.
Bare at smøre lidt glidecreme på den ydre del af ringmusklen og overfladen af pikken er ikke helt nok. Ofte bliver det skubbet ned til roden af pikkemand ved indtrængning. En lube injektor gør at det bliver fordelt godt og grundigt indvendig tillige, hvilket giver en god oplevelse.
Afhængig af om hun vasker sig ud inden I går igang, så vær opmærksom på hygiejnen.
Coli bakterier er dårlige legekammerater i sengen.
Slavetøsen Mia
08/09/2024 kl 18:42 - som svar på SubMissen
Helt enig i det med øjenkontakt.
Jeg ved ikke om mænd tænker over det på samme måde,
men for mig er analsex meget intimt så kombineret med øjenkontakten så er kys også væsentligt mere intime og bedre, når det anale spiller godt.
Nu nævnes der ikke noget om om modtager er erfaren udi det anale, men såfremt hun ikke er, så bed hende presse let med anus, når du trænger ind.
Det lyder mega kikset, men hun skal ligesom presse på samme måde, som når man skal skide. Det letter indtrængningen og gør ringmusklen slapper bedre af.
Submissen
08/09/2024 kl 19:34 - som svar på Slavetøsen Mia
Uuh ja det havde jeg næsten glemt.
Kys under analsex er intimt.
Jeg ved ikke helt, hvad det er, men tænder også meget på en hånd over munden under analsex i missionæren.
Den med at presse ved indtrængning er jeg helt med på, vigtigt lille tip til nybegyndere.
Just me
07/09/2024 kl 7:09
Glidecreme og nitril/latex hansker så behøver du ikke at tænke på hygiejnen. Jeg ville bruge kondom når jeg skulle bolle en i numsen. Dels fordi du så kan tage det af og tage hende vaginalt uden at skulle ud og vaske dig og del fordi du ikke bliver riset selv på pikken. Glidecreme kan man ikke bruge for meget af. Du kan både bruge eksplorations creme eller cum-lube begge dele smør godt.
Skærmfissen
07/09/2024 kl 3:35
Som kvinde og analjomfru til for ganske kort tid siden vil jeg sige, at for mig var det bedst bagfra på alle fire. Han satte spidsen til, og jeg styrede så selv resten. Opvarmningen er alfa/omega + masser af smørelse.
SMLolland
07/09/2024 kl 0:27
Først hygiejne… Hun skal skylle sig ud, godt og flere gange, så de sidste rester er helt væk og der kun kommer rent vand ud. Så venter i en halv times tid eller mere, til “overskudsvand” er absorberet.
Når i så skal prøve, så er det godt med glidecreme, også indeni hende, start med en finger, så to, måske tre, men først når hun kan slappe af.
Når hun kan slappe af og ligesom presse en smule, så kan en fingerspids let glide ind. Husk meget korte negle uden skarpe kanter.
Når hun er tryg ved den ene finger så prøv forsigtigt med to. Husk tålmodighed og tid.
Som en anden skriver husk der er to muskler du skal forbi, så forsigtig og tålmodig.
Når i så efter laaaang tid, måske en time, når så langt at det er pikken der skal ind, så læg jer på siden dig bag hende, hun med bøjede ben og lad hende styre farten og trykket, du skal blot holde presset og være eftergivende, så skal hun nok selv sørge for at den kommer ind, igen ved at slappe af i ringmusklen og måske presse en smule.
Du kan ikke bruge for meget glidecreme, og du kan ikke være for forsigtig.
Held og lykke med det, jeg nyder det og min tøs nyder det.
/Leif
The Head
06/09/2024 kl 20:47
Tålmodighed.
og så skal i gøre op med jer selv hvor ren hun skal være. Skal hun være 100% ren skal i købe en dusch på apoteket. Eller skru hovedet af bruseren og bruge slangen. Lunken vand. Ikke for meget tryk på.
Alternativt er hun ikke skyllet men har måske været på tønden og tømt sig.
3. Version er at tage chancen og vinde bamsen. Personligt kan jeg godt lide den bliver lidt beskidt. Mem det vigtigste er at italesætte det. When you play dirty it can get dirty. Vigtigt man ikke udskammer eller griner af det. Men sammen om det hvis det sker. Har man den forståelse kan man begge også nemmere slappe af i det.
og bare rolig, selvom du er veludrustet kan en ringmuskel udvide sig helt sindsygt. Med tålmod og glidecreme. Og husk hvis i knepper med gummi skal det være glidecreme lavet til det
Felix
06/09/2024 kl 20:42
Hej Emil
Som allerede skrevet: Tålmodighed. Tålmodighed. Tålmodighed.
Mange tror at kvinden skal ligge på maven eller på alle fire. Det er helt forkert. Ligger hun i stedet på siden, med benene bukket eller i et 4tal, og dig bag ved, kan hun bedre slappe af og være med til at styre farten på en gang.
En anden ting: Du skal forbi to muskler for at komme ind. Der hvor det oftest går galt er, at manden har fået hovedet indenfor, og så tror at der er fri bane til at køre i bund.
Så lig bag hende, med pikhovedet pressende let mod hendes åbning, og nus/stimuler hende, så skal hun nok styre presset.
Når i er klar, kan jeg anbefale at hun prøver at ligge på ryggen med gumpen løftet af en pude eller to og sine lægge hvilende på dine skuldre. – Det giver hende igen mulighed for at styre vinklen, mens du kan bruge dine hænder til at stimulere hendes byster mm. – Har du fysik til det kan du, i den stilling også sidde op så du kan lege med hendes mis. Det giver dig også mulighen for at trænge ind i den med en eller flere fingre, og stimmulere jer begge gennem den tynde væg.
God fornøjelse
BH. Felix
Ken
06/09/2024 kl 17:19
Emil
opvarming opvarming og så lidt mere opvarming. Hvis i ikke har analt legetøj så start med finger en finger til det føltes rat så to og tre men giv det god tid til hun er klar til dig så både du og hun får en fede oplevelse. Hvis du er for hurtig går det ikke godt. Så pøj pøj og god sex til jer
Emil
06/09/2024 kl 18:57 - som svar på Ken
Ja, det er også de baner jeg tænker i. Vil bare være sikker på at jeg ikke har overset noget. Jeg er en anelse større en gennemsnittet, og vil virkelig, virkelig ikke gøre skade på hende.
modenkolding60
06/09/2024 kl 20:07 - som svar på Ken
Jeg er enig med Ken, der mangler bare smørelse, glidecreme eller coconut olie, og sørg for at der bliver smurt ind i enden.
Thomsen
06/09/2024 kl 16:45
Ligesom som dig har jeg endnu ingen erfaring på området på trods af mine 47 år.
Min kone er ikke interesseret i at prøve det så det er et kryds der stadig mangler i bogen 😊